kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۰۵۶۶
تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۱
 
 
زنجان- خبرنگار کیهان:
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: در 4 ماهه اول سال جاری و در راستای تامین آب شرب مورد نیاز مشترکین استان، 37میلیون متر مکعب استحصال گردید.
علیرضا جزء‌قاسمی اظهار کرد: از این میزان آب استحصال شده، 31 میلیون متر مکعب از محل منابع آب زیرزمینی و حدود 6 میلیون مترمکعب نیز از منابع آب سطحی استان تامین گردیده است. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان تصریح کرد: علیرغم تثبیت حجم آب پشت سدهای استان و به منظور مدیریت مخازن پشت سدهای آب استان، میزان برداشت آب از سدهای «کینه‌ورس» و «تهم» به میزان 37 درصد کاهش داشته است. 
این مسئول تاکید کرد: امسال در عبور از تابستان و تامین آب آشامیدنی مورد نیاز تمامی شهرها و اغلب روستاهای استان هیچ‌گونه مشکل و یا کمبودی وجود نداشته و با برنامه‌ریزی‌های میان‌مدت و بلند‌مدت، وضعیت آبرسانی در استان تقویت می‌شود.  وی در خصوص حل مشکل آبرسانی روستاها نیز یادآور شد که با تلاش شبانه‌روزی همکاران شرکت آب و فاضلاب تامین آب پایدار و بهداشتی 153 روستای مشکل‌دار استان در سال گذشته محقق گردیده و در 200 روستای دیگر نیز پروژه‌های آبرسانی در دست اجراست.
 گفتنی است: استان زنجان جمعیتی بالغ بر یک میلیون و 200 هزار نفر دارد که شرکت آب و فاضلاب 100 درصد جمعیت شهری و 93 درصد جمعیت روستایی این استان را تحت پوشش خدمات آبرسانی خود قرار داده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: