kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۰۴۴۴
تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۴
آمریکا
افزایش بی‌سابقه میزان جرم و جنایت و بی‌خانمانی ساکنان ایالت اورگان در آمریکا را وادار به فرار کرده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مردم از ایالت اورگان می‌گریزند چرا که سیاست‌های لیبرالی عنان‌گسیخته سبب افزایش بی‌خانمانی و جنایت شده است. داده‌ها نشان می‌دهد مهاجرت مردم از سال ۲۰۲۰ همزمان با افزایش جرم و جنایت آغاز شده است. همین‌طور در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲.
قتل و بی‌خانمانی از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲ به میزان بی‌سابقه 50 درصد افزایش یافت. این شهروندان را درمانده کرده است چرا که جلوی چشمان خود شاهد تباهی شهر مورد علاقه خود هستند.
اما برخی خسته شده‌اند و ایالت اورگان را ترک کردند. تحلیل داده‌های تازه نشان می‌دهد ایالت اورگان که پورتلند در آن قرار دارد یک میلیارد دلار از درآمد خود را از دست داده است چرا که بیش از ۱۴ هزار شهروند آنجا را ترک کرده‌اند.
یک کارشناس گفت: من به هیچ عنوان پلیس را به‌خاطر این مسئله مسئول نمی‌دانم. من شهرم را مسئول کاهش بودجه پلیس می‌دانم. چرا که ما در شرایطی قرار داریم که شمار نیروی پلیس برای حفاظت از شهروندان ما کم است. ما خود این بلا را سر خود آوردیم.
این کارشناس افزود: این حادثه غیرعمدی و غیرمنتظره نیست، بلکه نتیجه چنین سیاست‌هایی است. وقتی این سیاست‌ها اجرا می‌شود چنین اتفاق‌هایی می‌افتد. ما در شهر‌هایی مانند نیویورک این پیشینه سیاست‌های دموکرات‌ها را می‌بینیم. به نظر من همه‌چیز به این برمی‌گردد که آیا این جامعه‌ای عالی است یا با فقر مبارزه می‌شود؟ همه اینها وعده‌های شکست‌خورده دولتند. این تضاد به جایی رسیده که وعده‌ها به وضوح به زیان خودشان تمام می‌شود. داد‌ه‌ها نشان می‌دهد پیش از ۲۰۲۰ پورتلند ۱۴ سال متوالی رشد را تجربه کرده بود. اما اکنون پورتلند یک خراب‌آباد مطلق است.

نام:
ایمیل:
* نظر: