kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۰۳۷۱
تاریخ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۲
 
 
برگزاری شهرآورد پس از هفته اول لیگ قهرمانان آسیا
رئیس ‌کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال گفت که شهرآورد ۱۰۲ پایتخت بعد از هفته اول لیگ قهرمانان آسیا برگزار خواهد شد.
سهیل مهدی درباره زمان برگزاری شهرآورد هفته پنجم بیست‌وسومین دوره لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: دربی پس از فیفادی و هفته اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا انجام خواهد شد. هفته اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان 27 تا 29 شهریور ماه برگزار می‌شود.
وی در مورد انتقادها از برگزاری 4 هفته اول لیگ در اواسط هفته‌ها تصریح کرد: پس از تعویق یک‌هفته‌ای لیگ و درخواست تیم فوتبال امید برای حضور بازیکنان در اردو مجبور شدیم بازی‌ها را تا قبل از هشتم شهریور برگزار کنیم. مسئولان تیم امید سهمیه تیم‌هایی را که‌ شانس دعوت بازیکنان‌شان به اردوی تیم امید دارند، به‌صورت محرمانه در اختیار ما گذاشته‌اند. قرار بود دهم و یازدهم شهریور ماه بازی‌ها را تمام کنیم ولی با درخواست تیم امید برای برگزاری اردو محدودیت داشتیم و هفتم و هشتم شهریور هفته چهارم برگزار می‌شود، با این شرایط، امکان برگزاری بازی‌ها در روز جمعه را از دست دادیم. رئیس ‌کمیته مسابقات سازمان لیگ با‌ اشاره به مشکلات برخی تیم‌ها گفت: امیدوارم وارد مسابقات شویم و دیگر تأخیری در برگزاری‌ بازی‌ها نداشته باشیم. برخی از باشگاه‌ها مدارک‌شان ناقص است یا قرارداد بازیکنان‌شان را ثبت نکرده‌اند.
مهدی درخصوص برگزاری دیدار تیم‌های صنعت نفت و استقلال در ورزشگاه تختی آبادان و بحث گرمای هوا گفت: به‌خاطر گرما بازی در ساعت 21:30 برگزار می‌شود. در همه بازی‌ها تا اطلاع ثانوی کولینگ بریک (وقت استراحت) در دقایق 30 و 75 دو نیمه داده می‌شود.
 نادری به تراکتور پیوست
محمد نادری بازیکن فصل گذشته تیم آلتای ترکیه به تراکتور پیوست.
پس از توافق با هوشنگ نصیرزاده، مدیرعامل باشگاه تراکتور، محمد نادری با عقد قرارداد رسمی به جمع شاگردان پاکو خمس اضافه شد. محمد نادری با ۲۶ سال سن، توانایی بازی در پست‌های مدافع میانی، مدافع چپ و‌ هافبک چپ را دارد. نادری پیش از این در تمرینات تراکتور حضور داشت که با مصوبه جدید کارگروه ناظر بر دستورالعمل قراردادهای ورزشی، قرارداد رسمی وی با تراکتور امضا شد.
تراکتور در این فصل همچنین شجاع خلیل‌زاده، سعید آقایی، مهدی شیری، حسین پورحمیدی، ادیب زارعی، محمد حسینی، سیامک نعمتی، آلواره خیمنس، علی شجاعی، عارف رستمی و امیرحسین حسین‌زاده را به خدمت گرفته است.
 رمضانی از استقلال جدا شد
آرمان رمضانی با حضور در باشگاه استقلال و توافق با مدیران این باشگاه از جمع شاگردان جواد نکونام جدا شد.
بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان و روزها بلاتکلیفی، آرمان رمضانی با مدیران باشگاه استقلال برای جدایی به توافق رسید و پس از شهباززاده دومین خروجی تیم نکونام در پست مهاجم نوک لقب گرفت. جالب اینکه رمضانی برای جدایی از استقلال علاوه‌بر قرارداد فصل آینده، نیمی از قرارداد فصل گذشته خود را هم بخشید. مقصد احتمالی مهاجم سابق آبی‌پوشان، تراکتور است.
غیبت مشکوک سرخابی در لیست سازمان لیگ
نساجی، ملوان و تراکتور سه باشگاهی هستند که قرارداد نفرات جدید را ثبت کردند.
در شرایطی که یک روز تا پایان مهلت ثبت قرارداد بازیکنان جدید برای هفته اول لیگ برتر باقی مانده، تنها سه باشگاه قرارداد بازیکنان خود را ثبت کردند و 13 بازیکن هنوز موفق به تکمیل مدارک نشدند.
فرشید طاهری در این خصوص اظهار داشت: سه باشگاه تراکتور تبریز، نساجی مازندران و ملوان بندرانزلی پرونده بازیکنان خود را جهت ثبت‌نام و صدور کارت به موقع به سازمان لیگ فوتبال ایران تحویل داده‌اند و کارت بازی تمامی بازیکنان قدیمی و جدید این باشگاه‌ها صادر شده است. به همین دلیل باید از مدیریت این سه باشگاه به دلیل رعایت دقیق و به موقع قوانین نقل و انتقالاتی تشکر و قدردانی کنم.
وی افزود: باشگاه‌های دیگر هم در حال تکمیل ثبت‌نام بازیکنان‌شان هستند. باشگاه‌هایی مثل گل‌گهر سیرجان، آلومینیوم اراک و پیکان تهران هم مراحل پایانی صدور کارت بازیکنان قدیم و جدیدشان در حال سپری شدن است.
او در مورد باشگاه‌هایی که قراردادشان را ثبت نکرده‌اند گفت: باشگاه‌هایی که هنوز برای ثبت‌نام قرارداد بازیکنان جدید خود اقدام نکرده‌اند مهلت ‌اندکی برای تکمیل پرونده‌ها دارند ولی کارت بازی بازیکنان قدیمی این باشگاه‌ها نیز بدون مشکل صادر و در اختیارشان قرار خواهد گرفت اما در صورت عدم تکمیل پرونده بازیکنان جدید نمی‌توانند در هفته نخست از وجود آنها در مسابقات استفاده کنند.
البته غیبت باشگاه‌هایی نظیر پرسپولیس و استقلال هواداران آنها را امیدوار خواهد کرد تا شاید آنها در روز پایانی مهلت نقل و انتقالات هفته اول، بازیکن جدیدی به خدمت بگیرند.
نام:
ایمیل:
* نظر: