kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۰۳۲۵
تاریخ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۱
 
 
 
وزارت نیرو اعلام کرد که در سایه همکاری خوب مردم و مشارکت در طرح سراسری پاداش صرفه‌جویی تا دوم مرداد، تعداد ۹میلیون قبض معادل ۳۵ درصد کل قبوض مشمول پاداش صرفه‌جویی برق شدند.
به گزارش ایسنا، همکاری خوب هموطنان در سال ‌جاری و مشارکت در طرح سراسری پاداش صرفه‌جویی نتایج و دستاوردهای خوبی را در بخش خانگی به همراه داشت. به طوری‌که تا دوم مردادماه سال‌جاری ۲۵ میلیون قبض برای مشترکان خانگی صادر شده و از این تعداد ۹ میلیون قبض مشمول پاداش صرفه‌جویی برق شده‌اند. بر اساس اعلام وزارت نیرو، متوسط رقم پاداش برای مناطق گرمسیری کشور۲۷۰ هزار تومان و برای مناطق عادی به ۷۵هزار تومان به ازای هر قبض می‌رسد و مشترکانی که پاداش صرفه‌جویی برق دریافت کردند، به طور متوسط ۲۱ درصد در مصرف برق صرفه‌جویی کرده‌اند. اما بیشترین میزان پاداشی که به یکی از مشترکان خوش مصرف تعلق گرفت مبلغی بالغ بر یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان بود که دلیل اصلی دریافت چنین پاداشی خاموش کردن کولرهای گازی اضافی در منزل وی بوده است. همچنین در همین بازه زمانی و در اوج پیک مصرف، امسال نسبت به سال گذشته در استان خوزستان شاهد کاهش مصرف ۱۷۳ مگاواتی برق بودیم؛ به عبارت دیگر دو درصد مصرف برق در این استان نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. خط قرمز وزارت نیرو خاموشی در بخش خانگی است و تابستان پارسال و امسال با وجود اوج‌گیری مصرف برق در کشور هیچ‌گونه خاموشی را شاهد نبودیم. در کنار آن دولت در تامین برق صنایع موفق‌تر از گذشته ظاهر شد؛ به طوری‌که از ابتدای امسال تاکنون تامین برق مورد نیاز صنایع ۱۲ تا ۲۰ درصد نسبت به سال‌های گذشته رشد یافت.
دربازه زمانی۱۳خرداد تا ۱۰تیرماه ۱۴۰۲(ژوئن۲۰۲۳) رشد تولید ایران در بخش فولاد به ۱۷ و چهار دهم درصد رسید و کشور با رکوردشکنی رشد تولید از دهمین فولادساز بزرگ دنیا در سال گذشته به رتبه هفتم فولادسازان بزرگ دنیا رسید.
در همین رابطه می‌توان گفت که علاوه‌بر تاثیر مثبت مصرف بهینه برق در بخش خانگی بر عملکرد صنایع کشور، مقایسه اقدام‌های انجام شده برای رفع ناترازی موجود در صنعت برق کشور بیانگر انجام کارهای مفید و موثر در این باره است که اثرات مثبت خود را در زندگی مردم، کسب‌وکار، تولید کشور، تجارت، بهداشت و درمان نشان داده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: