kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۰۳۰۸
تاریخ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۷
 
 
تیم وزنه‌برداری نوجوانان ایران با کسب ۲۳ مدال طلا، نقره و برنز، قهرمان آسیا شد.
پیکارهای وزنه‌برداری قهرمانی جوانان و نوجوانان آسیا روزهای ۶ تا ۱۲ مرداد در شهر دهلی‌نو در کشور هند برگزار شد.
در روز پایانی این رقابت‌‌ها، وزنه‌برداران ایران در دسته‌های ۱۰۲ و ۱۰۲+ کیلوگرم موفق به کسب ۷ طلا و ۸ نقره شدند. ابوالفضل زارع در دسته ۱۰۲ نوجوانان سه مدال طلا و عنوان قهرمانی و در رده جوانان با یک طلا و دو نقره نایب ‌قهرمان آسیا شد. ابوالفضل کیانی نیز در دسته ۱۰۲ نوجوانان نایب ‌قهرمان آسیا شد و سه مدال نقره گرفت. در دسته ۱۰۲+ کیلوگرم نوجوانان، طاها نعمتی با سه مدال طلا قهرمان و حمیدرضا محمدی تنها با سه مدال نقره نایب ‌قهرمان آسیا شدند. در این دسته دو نماینده ایران اختلاف رکوردی قابل توجهی با دیگر وزنه‌برداران داشتند؛ به‌طوری که فاصله رکوردی نعمتی با نفر سوم آسیا ۵۳ کیلوگرم و اختلاف رکوردی حمیدی تنها با نفر سوم آسیا ۳۷ کیلوگرم بود!
تیم وزنه‌برداری نوجوانان ایران با کسب ۹ طلا، ۱۲ نقره و ۲ برنز با ۷۴۱ امتیاز تیمی، در رقابتی نزدیک با ازبکستان، با ۹ امتیاز برتری عنوان قهرمانی آسیا را به دست آورد و روی سکوی قهرمانی ایستاد.
در این مسابقات که به میزبانی دهلی‌نو برگزار شد بعد از تیم ایران که با ۷۴۱ امتیاز بر بام آسیا تکیه زد، ازبکستان با ۷۳۲ امتیاز در رده دوم ایستاد. تیم هند نیز با ۶۷۲ امتیاز عنوان سومی را به خود اختصاص داد.
نام:
ایمیل:
* نظر: