kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۰۲۴۲
تاریخ انتشار : ۰۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۳
قول رئیس ‌فدراسیون فوتبال برای حمایت از آبی‌پوشان پایتخت
رئیس‌ فدراسیون فوتبال در تازه‌ترین صحبت‌هایش تاکید که همه چیز در استقلال با پول حل نمی‌شود و برخی دستاوردها ساختنی هستند.
 
 
 
سرویس ورزشی-
 
باشگاه استقلال شرایط خوبی ندارد و تمام ارکان این باشگاه از مربی و بازیکنان گرفته تا تماشاگران نگران وضعیت این تیم در لیگ پیش‌رو هستند. همه این موارد موجب شد که مهدی تاج رئیس ‌فدراسیون فوتبال جلسه‌ای را با علی خطیر سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال برگزار کند و خبرهای خوبی را به هواداران این باشگاه بدهد. 
تاج دیروز در پایان جلسه‌اش با خطیر عنوان داشت: جلسه‌ای که با آقای خطیر داشتیم، مشخص است که در مورد باشگاه استقلال است. به نظر خود من، استقلال یکی از پرافتخارترین تیم‌های آسیا است. یکی از تیم‌هایی است که می‌تواند برای ایران افتخارآفرینی کند. نخستین موضوعی که درباره آن صحبت کردیم، رفع موانعی بود که برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا و صدور مجوز حرفه‌ای وجود داشت که من مطمئنم آقای خطیر و مجموعه ایشان به‌زودی موانع موجود را رفع خواهند کردند و ان‌شاءالله دیگر شاهد حذف استقلال نخواهیم بود. 
وی ادامه داد: مذاکراتی با آقای خطیر و آقای نکونام مشترکا داشتم که آن نشست نیز جلسه خوبی بود. مطمئنم که استقلال به‌زودی مشکلات مالی را رفع کرده و شرایط خوبی را رقم خواهد زد. به هر جهت هم فدراسیون فوتبال و هم سازمان لیگ مشکلاتی برای ثبت قراردادها داشتند. البته بگویم که سقف بودجه ما همانی است که اعلام کردیم و تغییری در آن به وجود نمی‌آید. اما مجموعه استقلال بدهی‌هایی به سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال دارد که به قراردادهای قبلی مربوط می‌شود. 
رئیس‌ فدراسیون اظهار داشت: اکنون برای ثبت و اینکه پنجره استقلال بسته بود، مشکلاتی وجود داشت که ان‌شاءالله پنجره آنها باز می‌شود تا بتوانند قراردادهای جدید را ثبت کنند تا ما شاهد یک تیم پرنشاط و قوی باشیم. لیگ ما وقتی پویا و پربازده است که هم استقلال، هم پرسپولیس، سپاهان، تراکتور، گل گهر و همه تیم‌ها پرنشاط به میدان بیایند. نباید این زمینه فراهم شود که ما از ناحیه استقلال نگرانی داشته باشیم که موانعش رفع نشده است. من فکر می‌کنم این مشکلات به‌زودی رفع خواهد شد.
او ادامه داد: خود باشگاه استقلال کمک می‌کند و برخی از قراردادهایش را تعدیل می‌کند. این کمکی است که خود باشگاه به خودش می‌کند. کمکی که فدراسیون و سازمان لیگ به استقلال می‌کند این است که موانع ثبت قرارداد را درخصوص بدهی باشگاه رفع می‌کند. اعتقاد خود من این است که ان‌شاءالله شرایط بهتری را در آینده خواهد داشت.
تاج در پایان و درخصوص اینکه به عنوان رئیس ‌فدراسیون چه تضمینی بابت نگرانی هواداران استقلال می‌دهد، گفت: من که نمی‌توانم تضمینی بدهم. فردا این اتفاق رخ ندهد، می‌گویند آقای رئیس ‌فدراسیون دیدید دوباره فلان‌طور شد؟ ولی اوضاع استقلال با وجود آقایان خطیر و نکونام را اوضاع خوبی می‌بینم. فدراسیون فوتبال نیز کمال همکاری را دارد. در جلسه قبلی نیز به آقای نکونام گفتم که فدراسیون و سازمان لیگ از کارهای درست حمایت می‌کند. افراد قبلی نیز زحمت کشیدند ولی الان مدل استقلال تنها با پول حل نمی‌شود، با ساختن حل می‌شود. من به آقای خطیر هم گفتم که توفیقات خریدنی نیست، ساختنی است. به نظر من باید موانع حذف استقلال از آسیا را 100 درصد حل کنند، که مطمئنم حل می‌شود. نمی‌گویم قول می‌دهم ولی مطمئنم دیگر شاهد حذف استقلال نخواهیم بود و این موانع رفع خواهد شد. 
مذاکره آبی‌ها با چند بازیکن خارجی
خطیر سرپرست مدیرعاملی استقلال هم این جلسه را امیدوار‌کننده دانست و گفت: این جلسه درخصوص مشکلات روزانه باشگاه‌داری در دو باشگاه پرسپولیس و استقلال بود. بالغ بر ۲۰ نامه به فدراسیون زده‌ایم و مکاتبات اداری داریم. مسئله‌ای که امروز به خاطر آن پیش آقای تاج رفتم، غیبت در جلسه یکشنبه بود زیرا به صورت همزمان یک جلسه دیگر داشتم که اهمیت آن بالاتر بود. از تاج هم عذرخواهی کردم و یک‌سری مسائل را درخصوص حرفه‌ای‌‌سازی مطرح کردم که ان‌شاءالله از فصل بعد باشگاه استقلال بتواند کارگروه ویژه‌ای را برای اخذ مجوز حرفه‌ای درست کند. این مسئله را با جدیت پیگیری می‌کنیم تا مشکل امسال برای سال بعد تکرار نشود و خاطر هواداران آزرده نشود. من به هواداران قول می‌دهم تا زمانی که من هستم این اتفاق دیگر برای باشگاه استقلال تکرار نشود.
وی ادامه داد: مسئله دیگری که در جلسه با تاج مطرح کردم این بود که به هر حال یک‌سری بدهی‌ها از قبل به خاطر تبلیغات دور زمین و یک‌سری اختلاف‌های مالی بین باشگاه استقلال، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ وجود داشت که منجر به این شد که به طور موقت پنجره باشگاه استقلال بسته شود. البته این پرونده در استیناف در حال بررسی است و ایشان هم که پدر فوتبال ایران هستند و همیشه نگاه حمایتی به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس داشتند، قول دادند که حمایت‌های لازم را از استقلال داشته باشند.
خطیر درخصوص دستیاران نکونام بیان کرد: یک دستیار بدنساز و تمرین‌دهنده در مسیر تهران است و بلیت‌ها برایش گرفته شده و امروز به تهران می‌رسد و یک پزشک ری‌هب نیز به کادر استقلال اضافه خواهد شد. ایشان هم اسپانیایی است و به همراه سسما به ایران می‌آید. موقعی که باشگاه استقلال را تحویل گرفتیم، این باشگاه از نظر فضای اقتصادی شرایط خوبی نداشت و به کمک جواد نکونام که شرایط را درک کرد و از او تشکر می‌کنم، تلاش می‌کنیم این مشکلات را رفع کنیم و فصل خوبی را برای استقلال رقم بزنیم.
او درباره شرکت نکردن نکونام در این جلسه عنوان کرد: دو هفته قبل با نکونام پیش تاج رفتیم و درباره مشکلات باشگاه‌ و برنامه‌های استقلال که تاج می‌تواند در آنها استقلال را کمک کند، صحبت کردیم اما در جلسه امروز قرار نبود نکونام حضور داشته باشد. البته من به ایشان گفتم که اگر وقت دارد، بیاید اما ایشان درگیر مسائل تیم بودند و در آینده اگر وقت بود، خدمت تاج می‌رسیم. از زمانی که من آمدم، هر زمانی که از تاج کمک خواستیم، او با نگاه پدرانه‌اش که نگاه حمایتی است، به ما کمک کرده است و همچنان این نگاه حمایتی را نسبت به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس دارد.
خطیر درباره مشکلات نقل و انتقالاتی باشگاهش هم گفت: این مشکلات و موضوعات به‌زودی حل خواهند شد و در حال مذاکره با بازیکنان خارجی هستیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: