kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۰۱۶۹
تاریخ انتشار : ۰۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۸
انتشار اطلاعات نادرست از سوی سلبریتی‌ها در سیستم حقوقی اروپا یک تخلف به‌شمار آمده و مقررات سخت‌گیرانه‌ای برای آن درنظر گرفته شده است.

همشهری گزارش داد: سلبریتی‌ها در قامت تولیدکنندگان محتوا در رسانه‌های اجتماعی، در فضای خبری امروز جهان نقش برجسته‌ای پیدا کرده‌اند و می‌توانند افکارعمومی را تحت‌تأثیر قرار دهند. نقش این افراد دیگر تنها به استراتژی‎های ارتباطی و بازاریابی شرکت‎ها محدود نمی‌شود، بلکه در اکوسیستم فضای سیاسی نیز اهمیت زیادی پیدا کرده‌اند.
در این‌جا، فرض بر این است که اگر کسی قانون را زیرپا ‌گذاشت باید تاوان اعمالش را بپردازد؛ امری که گاه تحت‌تأثیر ثروت، شهرت و شبکه گسترده ارتباطات این افراد قرار می‌گیرد. بر همین اساس است که با همه‌گیرشدن پدیده سلبریتی‌ها در دنیای امروز مباحث بر سر چگونگی تعامل آزادی‌بیان، حق شهرت و ضرورت قانون‌پذیری، داغ‌تر از همیشه شده است. به‌عنوان مثال، در اروپا علاوه‌بر قوانین رایج رسانه‌های اجتماعی که در تمام جهان به رسمیت شناخته شده، دولت‌ها نیز با توجه به منافع و الزامات خود قوانینی را وضع کرده‌اند.
سوئد ازجمله کشورهای اروپایی است که برای فعالیت اینفلوئنسرها و سلبریتی‌ها در فضای مجازی قوانینی سفت و سخت را درنظر گرفته است. آلمان یکی دیگر از کشورهایی است که برای تبلیغات چهره‌های مشهور(شامل سلبریتی‌ها) در شبکه‌های اجتماعی، قانونی را وضع کرده است تا اجازه سوءاستفاده را ندهد.

نام:
ایمیل:
* نظر: