kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۰۱۵۳
تاریخ انتشار : ۰۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۸

 

مدیر مركز درمان ناباروری و سقط مكرر ابن‌سینا با اشاره به هزینه ۵ هزار دلاری درمان ناباروری در كشورهای حاشیه خلیج‌فارس، این رقم را در كشورمان بسیار كمتر و نتیجه را به ‌مراتب بهتر عنوان كرد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، علی صادقی‌تبار در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو با اشاره به اینكه در گذشته بسیاری از ایرانی‌ها معادل ۱۰ هزار پوند هزینه می‌كردند تا در انگلیس تحت درمان ناباروری قرار گیرند، گفت: مؤسسه رویان شاهد این رنج بود و تلاش كرد تا هموطنان برای بچه‌دار شدن سختی زندگی دو‌ماهه در خارج كشور را تحمل نكنند.
صادقی‌تبار افزود: خوشبختانه ظرف سه دهه این اتفاق در كشور شكل گرفت و در حال ‌رشد است و امروز به جایی رسیدیم كه همه تكنیك‌های درمان ناباروری را در كشور اجرایی كرده‌ایم و حتی تكنیك‌های جدیدی در ایران صورت می‌گیرد كه در مرزهای دانش قرار گرفته و لذا حرف‌های جدیدی برای گفتن داریم.
وی، استفاده از سلول‌های بنیادین را در بهبود باروری بانوان یكی از این دستاوردها دانست و گفت: این اتفاق باعث شده رنج ماندن طولانی‌مدت در خارج كشور برای هموطنان رخ ندهد و هزینه‌ها بسیار كمتر از قبل شود.
مدیر مركز درمان ناباروری و سقط مكرر ابن‌سینا با بیان اینكه جنین در هر نقطه از دنیا اگر در آزمایشگاه پدید آید، یك انسان چندسلولی با هویت یك انسان بالغ ولی فاقد سیستم ایمنی است، اظهار داشت: تمهیدات و تجهیزات و امكانات پیچیده‌ای نیاز است تا این انسان از خطرات محیط نظیر آلودگی‌ها، تشعشع و میكروب‌ها حفظ شود و پس از رشد در رحم مادر قرار گرفته و سیستم ایمنی را برای خود ایجاد كند. از این‌رو امكانات تولیدمثل در همه‌جای دنیا گران‌قیمت و پرهزینه است و معادل ۱۰ هزار یورو می‌باشد و در كشورهای غرب آسیا این هزینه‌ها كمتر بوده و حدود ۵ هزار دلار در كشورهای حاشیه خلیج‌فارس شكل می‌گیرد؛ ولی در ایران هزینه‌هایی به‌ مراتب پایین‌تر دارد.
صادقی‌تبار گفت: زوجین باید آگاهی داشته باشند و بدانند فرصت فرزنددار شدن طولانی نیست و هر زمان اراده كنند، موفق خواهند شد.
وی در تعریف ناباروری بیان داشت: زنانی كه كمتر از ۳۵ سال دارند، اگر یك سال به‌صورت مرتب و هر ماهه برای بچه‌دار شدن اقدام نمایند و موفق نشوند، باید به مراكز ناباروری مراجعه كنند.
صادقی‌تبار با بیان اینكه سه‌بار درمان نیاز است تا یك زوج به‌صورت میانگین باردار شوند، افزود: برخی در نوبت‌های چهارم، پنجم یا ششم باردار خواهند شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: