kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۰۱۵۲
تاریخ انتشار : ۰۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۸

 

سازمان سنجش اعلام کرد: ادعای پذیرش داوطلبی که مردودشده و یا پذیرش فردی با رتبه ۱۷۵ هزار در رشته پزشکی بدون ارائه هرگونه سندی کذب محض است.
به گزارش تسنیم، سازمان سنجش آموزش کشور با ارائه توضیحاتی ضمن تکذیب پذیرش افراد مردودشده در دانشگاه‌ها تأکید کرد: هیچ‌گونه تسهیلات و امتیازی برای پذیرش و یا انتقال فرزندان اعضای هیئت علمی وجود ندارد. در این اطلاعیه آمده است: ادعای پذیرش داوطلبی که مردودشده و یا پذیرش فردی با رتبه 175 هزار در رشته پزشکی، بدون ارائه هرگونه سندی کذب محض بوده و این ادعاهای کذب، آشکارا اعتماد عموم مردم و داوطلبان آزمون‌های سراسری به نظام آموزشی کشور را هدف گرفته است. شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1392 طی مصوبه‌ای اختیار نقل و انتقال فرزندان اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌ها در آزمون سراسری را به وزرای علوم، بهداشت و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تفویض کرد، در همان سال دو وزیر علوم و بهداشت و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل اجرایی این مصوبه را تصویب و ابلاغ کردند.
در طی این سال‌ها فرزندان اعضای هیئت علمی در صورت قبولی در آزمون سراسری صرفاً از تسهیلاتی برای نقل و انتقال برخوردار می‌شدند، بنابراین برای پذیرش این افراد هیچ سهمیه‌ای وجود نداشته و اعمال نشده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: