kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۷۴۷۵
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۰
در دیدار با نخست‌وزیر و وزیر خارجه عراق
سید کمال خرازی، رئیس‌شورای راهبردی روابط خارجی در ادامه دیدارهای خود در بغداد، با محمد السودانی، نخست‌وزیر و فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق دیدار کرد.

در این دیدارها همکاری‌های راهبردی دو کشور به ویژه در سطح منطقه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و بر ضرورت گسترش این همکاری‌ها تاکید شد.
خرازی موفقیت دولت جدید عراق در برقراری ثبات و آرامش در آن کشور را شایسته قدردانی دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران پیشرفت و توسعه عراق را توسعه و پیشرفت خود می‌داند. ایران و عراق به عنوان دو کشور مستقل، غنی و مردم‌سالار نه تنها برای پیشرفت کشورهای خود، بلکه می‌توانند برای ثبات و توسعه در کل منطقه اثرگذار باشند. تجربیات دو کشور در این خصوص مکمل یکدیگر هستند.
سودانی، نخست‌وزیر عراق در این دیدار از افزایش گفت‌وگوهای راهبردی بین دو کشور استقبال کرد و آن را ضرورت دانست. وی از نقش ایران در مقابله با داعش و ثبات و آرامش فعلی عراق تشکر کرد و گفت: عراق هنوز با چالش‌های زیادی مواجه است و ارتقای روابط دو کشور می‌تواند به عراق برای مقابله با این چالش‌ها کمک کند.
فواد حسین، وزیر خارجه عراق نیز بر آمادگی کشورش برای کمک به کاهش تنش در منطقه و گسترش همکاری‌های منطقه‌ای با حضور و مشارکت دو کشور تأکید کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: