kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۷۳۷۸
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۴
 
 
مراسم عزاداری شهادت امام جواد‌(ع) در مشهد و قم برگزار شد.
عزاداری شب شهادت امام جواد‌(ع) و تشرف به حرم مطهر رضوی شامگاه یکشنبه ۲۸ خرداد ماه در مشهد برگزار شد. این مراسم از میدان شهدا آغاز شد و پس از عزاداری و مدیحه‌سرایی توسط حاج سعید حدادیان، عزاداران مسیر این میدان تا حرم مطهر رضوی را پیمودند.
همچنین در شب شهادت نهمین امام شیعیان ابن‌الرضا حضرت جوادالائمه‌(ع) در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) مراسم عزاداری برپا شد.   
زائران بانوی کرامت بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در مراسم عزاداری شهادت امام جواد‌(ع) که در شبستان امام خمینی(ره) با سخنرانی حجت‌الاسلام سیدحسین مؤمنی و مداحی حاج مهدی سلحشور حرم مطهر برگزار شد شرکت کردند.
هیئت‌های مذهبی استان قم بعد از نماز مغرب و عشاء با برپایی دسته‌های عزاداری به سمت حرم مطهر حرکت کرده و تا پاسی از شب جای جای حرم دخت موسی بن جعفر‌(ع) صحنه عزاداری و نوحه‌سرایی بود. در اطراف حرم مطهر و همچنین در صحن مسجد اعظم نیز ایستگاه‌های صلواتی و موکب‌ها از عزاداران جوادالائمه‌(ع) پذیرایی می‌کردند.
جای جای حرم مطهر بانوی کرامت سیاهپوش شده بود و خادمان آن آستان در حالی که شمعدان بر دست و شال عزا بر دوش داشتند با استقرار در ورودی‌های حرم مطهر از عزاداران استقبال می‌کردند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: