kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۷۳۶۰
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۸
 
 
 
 
اصفهان- خبرنگار كيهان:
شهردار اصفهان با بیان اینکه تجارب ارزشمندی در ساماندهی تخت فولاد و مکتوب و ضبط کردن تاریخ این سرزمین تحت عنوان «دانشنامه» داریم، گفت: در این راستا آمادگی داریم تجارب ارزشمندمان را با آرامستان وادی‌السلام به‌اشتراک گذاریم.
 علی قاسم‌زاده در آئین روز نکوداشت تخت فولاد اظهار کرد: ارزش هر شهر به داشته‌های آن است، داشته‌هایی که به شخصیت و هویت شهر برمی‌گردد. شهردار اصفهان تصریح کرد: مؤلفه هویتی اصفهان، تاریخ، علما، رجال شهر، ادبیات و معماری آن است، در این راستا هر کدام از این عناصر مورد بی‌احترامی و بی‌توجهی قرار گیرد، آینده شهر پرخطر خواهد بود.
وی با بیان اینکه یکی از ریشه‌های قوی اصفهان، مجموعه تخت فولاد است، خاطرنشان کرد: از کسانی که در سال‌های نه‌چندان دور بنای حفاظت، مراقبت و احیای تخت فولاد را گذاشتند، تشکر می‌کنم؛ در واقع از ادوار گذشته بنای مدیریت تخت فولاد بر احیا و حفظ این مجموعه مذهبی تاریخی معنوی گذاشته شده است. 
شهردار اصفهان در این آئین به شهرداران نجف و کوفه و مدیر آرامستان وادی‌السلام خیر مقدم گفت و افزود: با خواهر خواندگی میان دو شهر نجف و اصفهان اتفاقی مبارک برای امضای تفاهم نامه همکاری بین دو مجموعه تخت فولاد و وادی‌السلام شکل می‌گیرد، آرامستان‌هایی که نقطه ‌اشتراک بسیاری دارند. 
وی افزود: همه ما مفتخر و ارادتمند به ساحت آقا امیرالمومنین‌(ع) هستیم و امیدوارم در مسیر این همراهی و مشارکت بتوانیم ذره‌ای از دین خودمان را به جهان تشییع ادا کنیم. به گزارش خبرنگارما با حضور شهردار اصفهان، شهرداران نجف و کوفه و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان از کتابخانه دیجیتال مجموعه تخت فولاد رونمایی شد. شهردار اصفهان با بیان اینکه تجارب ارزشمندی در ساماندهی تخت فولاد و مکتوب و ضبط کردن تاریخ این سرزمین تحت عنوان «دانشنامه» داریم، گفت: در این راستا آمادگی داریم تجارب ارزشمندمان را با آرامستان وادی‌السلام به‌اشتراک گذاریم.
 
 
 
نام:
ایمیل:
* نظر: