kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۷۳۵۰
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۳
تولیت آستان مقدس حضرت شاهچراغ‌(ع):
 
 
 
 
شيراز-خبرنگار كيهان:
محمود شالویی رئیس ‌انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیم کلانتری تولیت آستان مقدس حضرت شاهچراغ‌(ع) دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
 شالویی در این دیدار طی سخنانی گفت: انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با پیشینه بیش از یک قرن، همواره در احیای میراث بزرگان عرصه فکر و فرهنگ و نکوداشت مقام علمی و فرهنگی این بزرگان تلاش مضاعفی نموده است که هم‌اکنون با یاری خداوند متعال جمله این زحمات و خدمات به بهترین وجه ممکن به ثمر نشسته است.
تولیت آستان مقدس حضرت شاهچراغ‌(ع) نیز ضمن تقدیر از فعالیت‌های انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: متأسفانه بسیاری از دستگاه‌های فرهنگی کشور عنایت لازم را به بزرگان و دانشمندان سلف، خاصه حکما، ادبا و... ندارند. این بزرگان و میراث عظیم باقی مانده از آنان، نشانگر ریشه و تمدن چند هزارساله ماست که نباید به راحتی به فراموشی سپرده شود. حجت‌الاسلام والمسلمین کلانتری در ادامه افزود: این توفیق در آستان مقدس حضرت شاهچراغ‌(ع) حاصل شد که برخی از مفاخر فرهنگی و هنری فقیدِ اهل شیراز که توفیق خدمت در آستان مقدس را داشتند، مورد تجلیل و تکریم قرار دهیم. این درحالی است که حتی برخی از خانواده‌های این عزیزان نیز از پیشینه این بزرگان اطلاع نداشتند. تولیت آستان مقدس حضرت شاهچراغ‌(ع) تأکید کرد: غفلت از مفاخر ظلم به تاریخ ایران و فرهنگ کشور است. از این‌رو ضروری است که دفتر استانی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی همت نموده، در استان فارس و شهرستان شیراز جمعیت انبوه مفاخر و مشاهیر را مورد شناسایی و تقدیر قرار دهد تا از رهگذر این اقدام ضمن بازخوانی و معرفی ‌اندیشه این بزرگان به نسل جدید، جوانان و عموم شهروندان ما، آشنایی بیشتری با سرمایه‌های فرهنگی و دینی ایران اسلامی پیدا کنند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: