kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۷۳۲۶
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۳
 
 
 
رئیس‌سازمان حفاظت محیط زیست اظهارداشت: در کنار تمام اقدامات درخصوص «آرادکوه» تاکید بر مسئله تفکیک پسماند از مبدا است که یک راهکار اصولی محسوب می‌شود.
علی سلاجقه درباره اقدامات انجام شده برای مرکز دفع پسماند آرادکوه و مسائلی که درمورد انتشار گاز متان در این منطقه مطرح شده بود، به ایسنا گفت: شهرداری درباره موضوع آرادکوه پای کار است و به‌صورت پیوسته اقدامات مناسب را انجام می‌دهد. از جمله مهم‌ترین اقدامات کنترل شیرآبه است و پساب موجود در آن منطقه به پساب با کیفیت برای کشاورزی تبدیل می‌شود. تصفیه‌خانه‌ها نیز گسترش یافته است اما بخش مهم دیگر این است که پساب به سوخت(Refuse Derived Fuel) تبدیل شود و سوخت مورد نیاز صنایع سیمان به کارخانه‌های سیمان استان تهران برسد که این مسئله بسیارمهم و جدی است و در دستورکار کمیته و کارگروه پسماند قرار دارد.
سلاجقه افزود: یک موضوع بسیار مهم و قابل توجه در شهرداری، جابه‌جایی پسماند از منطقه آرادکوه است که البته شهرداری در این زمینه اقدامات مناسبی انجام می‌دهد. شهرداری مشاورانی را به کار گرفته است که در زمینه تبدیل پسماند به ارزش افزوده در تلاش هستند. وی درباره جابه‌جایی پسماند بیان داشت: جابه‌جایی پسماند یک موضوع اساسی است تا بتوان چند نقطه مختلف جغرافیایی در تهران و در فاصله با شهر را جانمایی و سپس پسماند را به این مناطق منتقل کنند. در این زمینه مکاتباتی نیز با سازمان محیط زیست توسط شهرداری انجام شده است اما تاکید ما بر مسئله مهم تفکیک در مبدا است که یک اقدام اصولی محسوب می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: