kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۷۲۶۱
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۱
 
 
 
در پی واژگون شدن قایق مهاجران در آب‌های یونان روزنامه «پاکستان تودی» از احتمال فوت دست‌کم ۲۹۸ تبعه این کشور که جزو سرنشینان این قایق بوده‌اند، خبر داده است.
به گزارش ایسنا، این روزنامه پاکستانی نوشته است که بنابر گزارش‌ها، ۳۱۰ تبعه این کشور سوار بر قایق مزبور بوده‌اند و به رغم جست‌وجوی امدادگران در آب‌های منطقه، هنوز هیچ اطلاعی از این افراد در دست نیست.
در حالی که امیدها برای پیدا کردن مفقودانِ کشتی غرق شده کاهش یافته اما امدادگران به عملیات جست و جوی گسترده در آب‌های یونان ادامه داده‌اند.
سفارت پاکستان در یونان با تایید نجات ۱۲ نفر از شهروندان این کشور، اعلام کرد که مقامات محلی موفق شده‌اند در مجموع ۷۸ جسد را پیدا کنند و این در حالی‌است که عملیات جست‌وجو برای چهارمین روز ادامه یافته است.
این قایق چهارشنبه گذشته در فاصله ۵۰ مایلی از سواحل جنوب غربی یونان غرق شد و به گفته سرنشینان نجات‌یافته آن، حامل نزدیک به ۵۰۰ تا ۷۰۰ پناهجو بوده است. تعداد اجساد کشف شده تاکنون اعلام شده اما از سرنوشت بقیه پناهجویان خبری نیست.
عملیات گسترده جست‌وجو و نجات سرنشینان این قایق از همان روز چهارشنبه شروع شد. ابتدا تعداد سرنشینان این قایق که از بندر «طبرق» در لیبی به سوی ایتالیا در حرکت بوده ۴۰۰ نفر تخمین زده می‌شد اما پناهجویان نجات یافته اغلب رقم ۵۰۰ تا ۷۰۰ نفر را تایید می‌کنند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: