kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۷۲۱۲
تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۸
معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان در دیدار قائم‌مقام وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی پاکستان عزم و اراده جدی تهران جهت گسترش بیش از پیش همکاری‌ها با اسلام آباد را مورد تأکید قرار داد.

دوازدهمین دور نشست گفت وگوهای مشورتی سیاسی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان دیروز شنبه ۲۷ خردادماه با حضور علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه و اسد مجیدخان قائم‌مقام وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی پاکستان برگزار شد.
در این گفت‌وگوها طیف وسیعی از موضوعات دوجانبه در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، نظامی و امنیتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و طرفین درباره آخرین موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی نیز به تبادل نظر پرداختند.
علی باقری در این دیدار گسترش همه‌جانبه همکاری‌های تهران و اسلام آباد را به نفع دو ملت و در راستای تقویت ثبات و امنیت در منطقه ارزیابی کرده و عزم و اراده جدی جمهوری اسلامی ایران جهت گسترش بیش از پیش این همکاری‌ها با اسلام آباد را مورد تأکید قرار داد.
اسد مجیدخان نیز با مهم ارزیابی نمودن مناسبات دو جانبه اسلام آباد با تهران، از عزم و اراده کشورش برای توسعه همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای با ایران خبر داده و ابراز امیدواری کرد روابط دو کشور به روند خوب رو به رشد خود ادامه دهد.
در این دور از گفت وگوها توافق شد برای تحرک بخشیدن به روابط در تمامی عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کمیته‌های کاری تشکیل شود تا ظرف مدت کوتاهی تمام توافقات موجود را که احتمالاً در روند اجرایی شدن آنها کندی وجود دارد مرور کرده و راهکارهای اجرایی شدن آنها را به مقامات دو کشور عرضه نمایند.

نام:
ایمیل:
* نظر: