kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۷۰۹۰
تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۳
 
 
 
پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی اول تیرماه تا پانزدهم مردادماه از فردا آغاز می‌شود.
به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری مسیرهای رفت تا تاریخ پانزدهم مردادماه و مسیرهای برگشت تا تاریخ ‌شانزدهم مردادماه از روز یکشنبه ۲۸ خرداد آغاز می‌شود.
فروش بلیت قطارهای مسافری در همه محورها توسط فروشندگان حضوری‌(آژانس‌ها) از ساعت ۸ صبح روز یکشنبه ۲۸ خرداد ‌آغاز می‌شود.
فروشندگان غیرحضوری‌(سایت‌های مجاز) نیز از ساعت ۱۴ روز یکشنبه ۲۸ خرداد ‌فروش بلیت در همه محورها را انجام خواهند داد. همچنین فروش بلیت در ایستگاه‌های راه‌آهن نیز‌ ساعت ۸ صبح روز دوشنبه ۲۹ خردادماه انجام می‌شود.
مسافران برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به صورت شبانه‌روزی با سامانه اطلاع‌رسانی راه‌آهن به شماره ۰۲۱۵۱۴۹ تماس بگیرند یا به پایگاه اینترنتی www.rai.ir مراجعه کنند.
از سوی دیگر راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، پس از ایجاد مشکلات مختلف به‌ویژه مشکل تهویه و نقص فنی قطارهای حومه‌ای شرکت رجا در پایتخت که باعث ایجاد تاخیر در حرکت این قطارها و نارضایتی مردم شده بود، اعلام کرد: شرکت راه‌آهن از شرکت مالک خواسته است هرچه سریع‌تر نسبت به انجام تعمیرات لازم روی این قطارها اقدام کند. با توجه به مشکلات پیش آمده برای مردم در قطار‌های حومه‌ای پایتخت، شماری از این قطار‌ها برای انجام تعمیرات لازم تا اطلاع بعدی از سیر خارج شدند.
به منظور رفاه حال مسافران، برای استفاده از قطارهای موجود در ساعات اوج تقاضا و نیز جایگزین کردن برخی قطارها با قطارهای باکیفیت‌تر تدبیر شده است. هموطنان ساکن استان تهران می‌توانند برای اطلاع از برنامه جدید حرکت قطارهای حومه‌ای گرمسار، هشتگرد و پرند به پایگاه اینترنتی قطارهای حومه‌ای مراجعه کنند.
به گزارش تسنیم، طی هفته‌های گذشته مسافران قطارهای حومه‌ای شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا نسبت به نحوه و کیفیت سرویس‌دهی، تاخیر و... به‌خصوص قطار حومه‌ای ورامین معترض بودند. اعتراضاتی که باعث شد استاندار تهران به همراه مدیرعامل شرکت رجا، 20 خردادماه با قطار حومه‌ سفری به پیشوا داشته باشد.
استاندار تهران در آن بازدید گفت: در ساعات اول صبح بررسی میدانی وضعیت حمل‌ونقل ریلی به‌ویژه در جنوب شرقی استان تا مقصد پیشوا در دستور کار قرار گرفت و در این راستا موضوع بررسی و سرویس خدمات حمل‌ونقل ریلی از لحاظ کمی و کیفی ارزیابی شد.
علیرضا فخاری با‌اشاره به نارضایتی‌های مردم از خدمات حمل‌ونقل ریلی در این منطقه تصریح کرد: مردم از ازدیاد جمعیت، نبود سرفاصله‌های لازم برای پذیرش جمعیت، سیستم تهویه نامناسب گلایه دارند و در برخی افراد نیز گرمای ابتدایی صبح باعث مشکلاتی شده بود که حقیقتاً در آن شرایط و گرمای هوا، ما نیز حین بازدید دچار این مشکلات بودیم و وجود این وضعیت در تصمیم‌گیری‌ها مؤثر واقع شد.
استاندار تهران با تاکید بر این‌که اولین موضوعاتی که برای رفع مشکل سرویس‌دهی باید در دستور کار قرار گیرد رفع معایب تجهیزات برودتی و تهویه مطبوع این قطارهاست،‌ اضافه کرد: این معایب باید در اولین فرصت توسط شرکت رجا برطرف شود چراکه سطح مشارکت و پذیرش مسافر در این مسیر زیاد است و از تراکم جمعیت برخوردار است لذا باید افزایش تعداد قطارها نیز در دستور کار قرار گیرد و در اولین فرصت تأمین شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: