kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۶۹۹۹
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۳
 
 
 
فراکسیون فرهنگ عمومی مجلس در نامه‌ای به وزارت ورزش، فعالیت هفت چهره ورزشی عضو هیئت علمی دانشگاه را در راس فدراسیون‌های ورزشی ممنوع و غیرقانونی اعلام کرد.
رئیس‌فراکسیون فرهنگ عمومی مجلس در نامه‌ای خطاب به سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان خواستار رسیدگی به شرایط ۷ رئیس‌(فعلی و اسبق) فدراسیونی شد که همزمان عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها هستند. طبق رأی دیوان عدالت اداری و قانون مدیریت کشوری مأموریت اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها ابطال شده است. همین مسئله هم باعث شد تا سید مجتبی محفوظی رئیس‌فراکسیون فرهنگ عمومی، عضو هیئت‌رئیسه و دبیر اول کمیسیون فرنگی در نامه خود خطاب به وزیر ورزش عنوان کند: حسب رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری مأموریت اعضای هیئت علمی رسمی یا پیمانی به وزارت ورزش یا یکی از فدراسیون‌های ورزشی یا حتی مأموریت کارمندان فدراسیون‌های ورزشی به وزارت ورزش با صدور مجوز امکان‌پذیر نخواهد بود و این افراد باید به مرکز فعالیت خود بازگشته و فعالیت‌های آموزشی را از سر بگیرند.
بر اساس اعلام خبرگزاری ایرنا درحال حاضر فعالیت غلامرضا شعبانی‌ بهار رئیس‌فدراسیون تیروکمان، عبدالمهدی نصیرزاده رئیس‌فدراسیون بدن‌سازی، علیرضا دبیر رئیس‌فدراسیون کشتی، عباس نظریان رئیس‌فدراسیون اسکی مشمول نامه فراکسیون فرهنگ عمومی ورزش می‌شوند. البته پیش از این علیرضا دبیر رئیس‌فدراسیون کشتی اعلام کرده بود که اگر قرار باشد از میان تدریس و کشتی یکی را انتخاب کند، انتخاب او فدراسیون کشتی است. 
در نامه محفوظی خطاب به سجادی درحالی از ۷ رئیس‌فدراسیون نام برده شده که نام فضل‌الله باقرزاده، مهدی گودرزی و امیری‌خراسانی هم در لیست مذکور دیده می‌شود حال آن‌که این سه نفر دیگر رئیس ‌فدراسیون‌های شمشیربازی، سه‌گانه و روستایی و عشایری نیستند. حال باید منتظر ماند و دید وزارت ورزش و جوانان و در رأس آن سید حمید سجادی وزیر ورزش در آستانه بازی‌های آسیایی و سال کسب سهمیه المپیک، چه تصمیمی درخصوص نامه رسیده از مجلس خواهد گرفت.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: