kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۶۸۸۵
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۰
معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد
معاون درمان وزارت بهداشت با ‌اشاره به نظارت‌های مستمر و روتین ادارات نظارت بر درمان، از برخورد جدی با مداخله‌گران امور پزشکی و دریافت‌کنندگان وجوه غیرمتعارف خبر داد.

به گزارش وبدا، سعید کریمی، در نشست مشترک ادارات نظارت بر امور درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی استان تهران و البرز، گفت: نظارت وظیفه‌ای مهم، حیاتی و حاکمیتی است و نیازمند توجه جدی است. علاوه‌بر نظارت‌های مستمر و روتین، ادارات نظارت بر درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سطح استان تهران، براساس تصمیم‌گیری‌های صورت گرفته، مقرر شده که ادارات زیرمجموعه این سه دانشگاه به صورت ضربتی و با همکاری با یکدیگر از بیمارستان‌های محدوده هر دانشگاه بازدید کنند.  
کریمی افزود: بررسی دریافت‌های خارج از تعرفه و غیر متعارف، دریافت‌های خارج از صندوق بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، مداخله افراد فاقد صلاحیت در امور پزشکی، ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان برای تهیه ملزومات، انجام سقط‌های غیرقانونی و سایر موارد، از جمله موارد مهم و مورد توجه در نظارت بر مراکز درمانی است و در برخورد با این افراد هیچ‌گونه مسامحه‌ای وجود نداشته و موارد به صورت جدی بررسی می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: در قرارگاه نظارت بر سلامت که به صورت هفتگی در محل معاونت درمان برگزار می‌شود، بالغ بر 140 پرونده بررسی شده است؛ متناظر این قرارگاه در تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: