kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۶۸۴۷
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۳
 
 
همسو نبودن خوزستانی‌ها با جریان اغتشاشات سال گذشته؛ اهریمن صفتان را برآن داشت تا پروژه ویژه‌ای را برای منطقه سوق‌الجیشی خوزستان رقم بزنند و آن چیزی نبود جز جنگ قومیتی! در این میان ایذه به دلیل بافت قومیتی و همچنین مشکلات اقتصادی و کم توجهی برخی مسئولین به این منطقه در طی دو دهه گذشته، می‌توانست گزینه مناسبی برای روشن شدن آتش اغتشاشات در خوزستان باشد. 
۲۵ آبان سال گذشته یک حمله تروریستی در شهرستان ایذه انجام شد که در جریان آن هفت نفر از جمله یک نوجوان 9ساله به شهادت رسیدند و تعدادی نیز مجروح شدند. 
تروریست‌ها و رسانه‌های معاند که به خون و کشتار افراد برای تحریک عواطف نیاز مبرم داشتند از همان لحظه نخست تمرکز خود را روی نوجوانی به نام «کیان پیر فلک» قرار دادند و با استفاده از نام این کودک معصوم و همراهی ماه‌منیر مولایی‌راد، مادر او با معاندان، زمینه چند تجمع و آشوب را فراهم کردند؛ غافل از آن که باز هم تیرشان به خطا رفته و مردم بابصیرت ایذه هیچ‌گاه با اغتشاشگران همراهی نمی‌کنند. 
پس از این حادثه و با انجام اقدامات اطلاعاتی و امنیتی، سرانجام در ٢٩ آذر ۱۴۰۱ در اقدام عملیاتی مشترک وزارت اطلاعات، سپاه و فراجا تعداد چهار نفر از عوامل دخیل در حادثه از جمله ۲ نفر از عناصر اصلی مسلح این اغتشاشات مورد ضربه قرار گرفتند که در این درگیری مسلحانه ۲ نفر از متهمان دستگیر و ۲ نفر نیز کشته شدند‌، اما مادر «کیان پیرفلک» آنچنان غرق رسانه‌های دشمن بود که برای خونخواهی فرزندش به دامن قاتلان او پناه برد و وقتی قاتل اصلی کیان را شناسایی کردند این زن مدعی بی‌گناهی او شد و او را مظهر شرافت دانست! 
نفرت پراکنی این زن علیه جمهوری اسلامی با حمایت شبکه گسترده رسانه‌ای دشمن در تمام این مدت ادامه داشت تا اینکه به مناسبت سالروز تولد کیان پیر فلک، رسانه‌های معاند نسبت به انتشار فراخوان تجمع در محل آرامگاه وی در روستای پرچستان ایذه اقدام و عده‌ای در این مکان تجمع کردند. 
نیروی انتظامی بنا بر وظیفه قانونی و صرفاً برای تأمین نظم و امنیت تجمع در محل حضور یافت تا مبادا حادثه‌ای امنیتی رُخ دهد‌، اما در همان ساعات اولیه مراسم؛ پسرعموی مادر «کیان پیرفلک» در حرکتی ناجوانمردانه با خودروی تیبا مأموران نیروی انتظامی را مورد اصابت قرار داد که باعث شهادت یک مامور انتظامی و همچنین جراحت یک سرباز شد.
«شهید محمد قنبری» پدر پنج فرزند بود چهار دختر و یک پسر. بزرگ‌ترین فرزندش ۱۸ ساله و کوچک‌ترین فرزندش ۲ ساله بود. حالا فرزندان مظلوم شهید قنبری یتیم شده‌اند و جای این زخم عمیق تا همیشه بر دلشان باقی خواهد ماند. 
جانشین فرمانده انتظامی خوزستان در تشریح این خبر گفت: همزمان با فراخوان معاندان برای ایجاد ناامنی در سالروز تولد مرحوم «کیان پیر فلک» نیروهای انتظامی شهرستان ایذه با اجرای طرح ارتقای امنیت عمومی در شهرستان اقدامات لازم را انجام دادند. 
وی گفت: در یکی از ایستگاه‌های تأمین امنیت عمومی یک نفر با هویت معلوم با خودروی سواری «تیبا» به صورت عمدی حمله و در این اقدام وحشیانه یکی از کارکنان فراجا به نام سروان «محمد قنبری» بر اثر برخورد تعمدی به درجه رفیع شهادت نائل آمد. 
این مقام ارشد انتظامی استان خوزستان گفت: با اقدام به‌موقع کارکنان مستقر در صحنه فرد مهاجم بر اثر اصابت تیر مجروح و پس از انتقال به بیمارستان فوت شده است. 
با وقوع این حادثه دلخراش رسانه‌های معاند بدون ‌اشاره به شهادت مأمور نیروی انتظامی در حرکت ناجوانمردانه‌ای فرد ضارب را انسانی بی‌گناه معرفی کردند که از سوی مأموران نیروی انتظامی کشته شده تا با این کار هیزم آتش جنگ‌افروزی‌های آینده خود را فراهم کنند. 
یارمحمد رسالتی، دادستان ایذه نیز در اولین ساعات پس از حادثه جزئیات ماجرای منجر به شهادت مأمور نیروی انتظامی در این شهرستان را تشریح و بیان کرد: یک خودرو با هویت مشخص در یکی از مبادی ورودی شهرستان با سرعت و به صورت عمدی به نیروهای مستقر در ایست بازرسی برخورد کرد که یکی از مأموران در صحنه به شهادت رسید. 
دادستان ایذه افزود: وی سپس با دور زدن و برخورد با یکی از سربازان وظیفه موجب ایراد صدمات بدنی به این سرباز شد و خود نیز با تیراندازی از سوی مأموران زخمی شد که پس از اعزام به بیمارستان بر اثر شدت جراحات وارده فوت کرد.
سمیه همت‌پور

 

نام:
ایمیل:
* نظر: