kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۶۷۴۳
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۹
موزه هنرهای معاصر فلسطین که قرار شده بود در اختیار شهرداری قرار گیرد با موافقت شهردار تهران همچنان برای نمایش هنر مقاومت، هنر فلسطین و دفاع‌مقدس، به کار خود ادامه خواهد داد.
 
 
 
به گزارش فارس، مجتبی رحمان‌دوست، عضو پیوسته فرهنگستان هنر، گفت: از سال ۱۳۸۵ ساختمانی نزدیک فرهنگستان هنر به عنوان «موزه هنرهای معاصر فلسطین» ایجاد شد که با نظر رهبر معظم انقلاب، با موضوع فلسطین در قالب هنر مقاومت آغاز به فعالیت کرد. بنای این ساختمان متعلق به شهرداری تهران بود که در طی این‌سال‌ها بارها شهرداری تصمیم به تخلیه این مکان گرفته بود و طی هفته گذشته نیز به‌طور جدی دستور تخلیه این موزه تا روز شنبه ۲۰ خرداد ماه صادر شد. با اقدامات و گفت‌وگوهایی که صورت گرفت، موزه فلسطین در این مکان پابرجا ماند.
این عضو پیوسته فرهنگستان هنر افزود: با گفت‌وگوهایی که در درجه اول با دکتر توکلی‌زاده، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران و سپس شهردار تهران آقای دکتر زاکانی انجام شد، این نکته بیان شد که شهرداری تهران دستور تخلیه موزه هنرهای معاصر فلسطین را نداده است و یکی از شهرداری‌های منطقه، بدون هماهنگی با شهرداری کل این اقدام را انجام داده و شهرداری تهران این وظیفه را در قبال موزه هنرهای فلسطین دارد که یک ساختمان را در اختیار آن قرار دهد و این اقدام شهرداری منطقه، دیدگاه شهرداری کل نیست و آنجا به کار خود ادامه خواهد داد. تمام تابلوها و اسباب موزه فلسطین که تخلیه شده بود، به موزه بازگردانده شده و این مکان همچنان به عنوان موزه هنرهای معاصر فلسطین به کار خود ادامه خواهد داد. 

 

نام:
ایمیل:
* نظر: