kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۶۷۴۲
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۹
جشنواره بین‌المللی فیلم حوا در راستای بستر‌سازی برای تشکیل اتحادیه‌ مشترکی از فیلمسازان که مقام زن و جایگاه خانواده موضوع محوری آثارشان است، برگزار می‌شود.
 
 
 این رویداد با محوریت موضوع زنان و خانواده تابستان امسال برگزار خواهد شد. مهدیه سادات محور که دبیری نخستین دوره این رویداد سینمایی را برعهده‌ دارد، درباره اهداف برگزاری جشنواره بین‌المللی حوا افزود: این جشنواره به منظور تقویت جریان گفتمان‌ فرهنگی- رسانه‌ای خانواده محور به عنوان یک گفتمان جهان شمول و فراگیر در سطح دنیا به همت بنیاد بین‌المللی گوهرشاد برگزار می‌شود و سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی و هنری متعددی نیز در این مسیر همراه‌مان هستند. شناسایی، آشنایی، تحکیم روابط و پاسداشت استعدادها و جریان‌های فعال سینمایی که در ایران و سرتاسر دنیا در حوزه زنان و خانواده اقدام به فیلم‌سازی می‌کنند، هم از دیگر اهدافی است که نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم حوا در دستور کار خود قرار داده است تا بتوان زمینه‌های شکل‌گیری بستری برای ایجاد یک اتحادیه مشترک از فیلمسازان با محوریت نقش موثر زنان و خانواده در جامعه ایجاد کرد.
محور درباره بخش‌های جشنواره نیز توضیح داد: جشنواره در دو بخش ملی و بین‌المللی و در قالب‌ فیلم‌های بلند داستانی، فیلم‌های کوتاه داستانی و فیلم‌های ‌مستند میزبان آثاری با محوریت مباحث و موضوعات زنان و خانواده خواهد بود.
محور در پایان گفت: کلیه فعالیت‌های دبیرخانه‌ای این جشنواره از طریق انجمن سینمای جوانان ایران در حال انجام است و تا پایان خردادماه امسال گردآوری و پذیرش آثار ادامه خواهد داشت.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: