kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۶۷۱۱
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۸
مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران در گفت‌وگو با کیهان مطرح کرد
 
 
 
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران گفت: مردم می‌توانند در قالب طرح «پاداش صرفه‌جویی برق»، با کاهش هر کیلووات ساعت مصرف برق نسبت به دوره مشابه سال قبل تا 20 برابر نرخ برق پاداش دریافت کنند.
حبیب قراگوزلو در گفت‌وگو با خبرنگار کیهان، در پاسخ به اقدامات صورت گرفته برای عبور موفق از اوج بار امسال گفت: هر ساله با گرم شدن هوا و استفاده گسترده از وسایل سرمایشی، بار مصرفی افزایش قابل توجهی پیدا می‌کند. اگر تجهیزات شبکه برای این مقدار بار آمادگی و ظرفیت لازم را نداشته باشد، به طور قطع برق‌رسانی به مشترکین دچار مشکل شده و گاهی می‌تواند منجر به چالش‌هایی در شبکه شود. بنابراین به جهت حفظ پایداری شبکه و تجهیزات برق‌رسانی، علاوه‌بر اقدامات انجام شده، ضروری است مشترکان عزیز و فهیم در مصرف بهینه این نعمت بی‌بدیل مثل همیشه نهایت همراهی و همکاری را با صنعت برق داشته باشند.
او با‌ اشاره به اهمیت طرح سراسری «پاداش صرفه‌جویی برق» و لزوم مشارکت آحاد جامعه در این طرح جذاب و فرهنگی که به شکل گسترده‌ای در کشور اجرایی شده است، اظهار داشت: همه می‌توانیم با مشارکت در این طرح به اقتصاد خانواده کمک کنیم، به این ترتیب که با کاهش هر کیلووات ساعت مصرف برق نسبت به دوره مشابه سال قبل تا 20 برابر نرخ برق پاداش دریافت کنیم. یعنی قبض برق‌مان رایگان شود و علاوه‌بر آن در قبوض خود نیز بستانکار شویم. 
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران افزود: شرکت برق منطقه‌ای تهران نیز برای حفظ آمادگی شبکه در روزهای اوج مصرف، از مدت‌ها قبل اقدامات مؤثری را اجرایی کرده است؛ این اقدامات در دو بخش توسعه شبکه شامل توسعه خطوط و پست‌های برق فشار قوی و همچنین آماده‌سازی شبکه شامل بهینه‌سازی، سرویس، برطرف کردن عیوب و رفع نقاط ضعف شبکه هستند.
قراگوزلو با‌ اشاره به اینکه در بخش اول هر ساله و پیرو مطالعات فنی شبکه پروژه‌های زیادی براساس اولویت تعریف و اجرا می‌شود، ادامه داد: اجرای این طرح‌ها منجر به افزایش ظرفیت شبکه و همچنین افزایش قابلیت اطمینان شبکه و سهولت در جابه‌جایی و انتقال بار در شبکه‌های برق رسانی می‌شود.
وی در رابطه با بخش دوم در طول سال و قبل از شروع ماه‌های گرم سال فعالیت‌های گسترده‌ای از جمله بازدید خطوط و تجهیزات شبکه به صورت چشمی و ظاهری یا با استفاده از دستگاه‌های حرارت‌یاب، تعمیر و رفع عیوب تجهیزات، برطرف کردن نقاط ضعف شبکه، شاخه زنی و سربرداری درختان در حریم‌های خطوط برق فشار قوی، آماده‌سازی سیستم‌های خنک‌کنندگی ترانسفورماتورها و تجهیزات حفاظتی و کنترلی تست و اطمینان از عملکرد صحیح تجهیزات، تهیه سناریوهای رفع خاموشی در اثر وقوع حوادث ناخواسته در شبکه انجام انجام گرفته است.
این مسئول در ادامه با‌ اشاره به اینکه این اقدامات هر ساله توسط پرسنل شرکت‌های برق منطقه‌ای و پیمانکاران زیرمجموعه انجام می‌شود تا مشترکین با بهترین کیفیت شرایط اوج بار و تابستان را پشت سر بگذارند، اظهار داشت: با توجه به محدودیت‌های مالی صنعت برق کشور و همچنین محدودیت‌های فنی شبکه‌های برق‌رسانی، همکاری مردم عزیز در مدیریت مصرف و جلوگیری از مصرف بی‌رویه تا حد بسیار زیادی می‌تواند به افزایش کیفیت برق تحویلی به مشترکین مؤثر باشد.
وی خاطرنشان کرد: مردم عزیزمان مثل همیشه با اقدامات ساده‌ای مانند خاموش کردن لامپ‌های اضافی، استفاده از دور کند کولرهای آبی، استفاده از لوازم کم مصرف، استفاده از لامپ‌های کم مصرف LED و لوازم برقی دارای مصرف درجه A یا کولرهای گازی که به طور خودکار دمای محیط را تنظیم می‌کنند، می‌تواند نقش بسزایی در کاهش مصرف برق داشته باشند و از پاداش نیز بهره‌مند شوند.
نام:
ایمیل:
* نظر: