kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۶۶۹۲
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۸

 

33110065 ساعت 3 تا 6 بعدازظهر
سامانه پیام کوتاه 30002323 - ۳۰۰۰۷۱۹۳۲
* سال گذشته همين ایام دشمنان داشتند براي انقلاب زنانه در ايران و انعكاس چهره ضدزن از ايران در اتاق فكرشان نقشه می‌کشیدند. امسال ولی ايران ميزبان نشست توانمندي زنان حاشيه اقيانوس هند شد. همين‌جوري 40 سال دارند علیه نظام وکشورمان نقشه مي‌كشند و شكست مي‌خورند، ولي از رو نمی‌روند.
گل‌محمدی
*امروز همان‌گونه که نباید گذاشت حماسه آفرین‌های دوران دفاع مقدس فراموش شوند باید از حماسه‌هایی که پس از دفاع مقدس و با الهام گرفتن از آنها خلق شده و می‌شود و خالقان این حماسه‌ها نیز پاسداری کنیم. و به فرمایش رهبر حکیممان، سیره‌ این بندگان شایسته خدا را فرهنگ عمومی و شخصیت آنان را الگوی جوانان خود قرار دهیم.
کزازی
* یک ژنرال ذخیره ارتش رژیم موقت صهیونیستی اعتراف کرد که در ارتش رژیم صهیونیستی، هراس زیادی از اقدامات دبیرکل حزب‌الله لبنان مشاهده می‌شود که تا‌کنون شبیه آن سابقه نداشته است! و این از برکت انقلاب اسلامی و از رویش‌های انقلاب است که از ثمره خون مقدس شهدا به این‌جا رسیده‌ایم که دشمنان قسم خورده جرأت عرض ‌اندام با جبهه مقاومت را ندارند.
بیگلری
* سوئد يكي از کشور‌هایی است که بيشترين اتباع اروپايي را در ميان اعضاي داعش داشت به طوری كه پس از بازگشت، بدون محاكمه و مجازات در كشورشان زندگي مي‌كنند. سؤال اصلي اين است كه چرا دولت و دستگاه‌هاي امنيتي سوئد به جاي محاكمه اتباع تروريست خود كه به صفوف داعش پيوسته و كمترين شبهه‌اي نيز در ارتكاب جنايات متعدد توسط آنها وجود ندارد، تمام همتش را برای برگزاري ده‌ها جلسه دادگاه صوري اما هدفمند عليه یک اتباع ایرانی مثل حميد نوري آن هم با کمک یک گروه تروریستی و جنایتکار قدیمی‌تر به نام منافقین صرف کرد؟
نراقی
* حتما برخی پزشـکانی که سـقط جنین غیرقانونی انجام می‌دهند برای کسب سود و پول‌های بیشتر است. می‌خواهند از این موقعیت نهایت سود را ببرند. این تعداد پزشک متخلف و پول‌پرست باید شناسایی و محاکمه بشوند.
لرستانی
* دولت قیمت تعرفه‌هـای آب، برق،گاز و تلفـن را زیاد کرده است. به عنوان مثال با اینکه از تلفن ثابت اصلا استفاده نکردیم ولی هزینه آنچنانی آمده است. چرا؟
دربندی
* چطور یک مسئول در یک برنامه تلویزیونی می‌گویـد ۷۳ هزار تومـان عدد معقولـی برای هر کیلو مرغ اسـت؟ این نگاه فقط به هزینه‌های تولید و صرفه تولید‌کننده توجه دارد و به درآمد خانواده‌ها بی‌توجه است.
اخوان
* باید با منکر و حرام شرعی بی‌حجابی به‌شـدت برخورد بشود در این راه از تبلیغات و شائبه‌افکنی‌های دشمنان هم نباید نهراسید. جامعه ما تحمل بی‌بندوباری و نزول اخلاق را ندارد.
هراتی
*موضوع چندنرخی شدن نان در برخی نانوایی‌ها برای چیست؟چرا نباید حداقل نرخ نان در همه نانوایی‌ها ثابـت بماند؟
نیکوراد
* مصوبه مجلس برای جوانی جمعیت کشور، قانون خوبی است ولی این که بسته‌های حمایت از خانواده‌های فرزندآور به بانک‌ها، خودروسازان و وزارت بهداشت که دستگاه‌های مشکل‌ساز هستند واگذار شده‌، کار را مشکل کرده است.
نیکزاد
*یک زمانی کسـی یا مشـتری سـمت خانه نقلی کوچـک نمی‌رفت. همه دنبال خانه بزرگ حیاط‌دار بودند. حـالا یک آپارتمان نقلـی ۴۵ متری را ۵/۱ میلیـارد نمی‌دهند. چه به روز بازار مسکن آمده است و این مشکل کی قرار است حل بشود؟
دهباشی
*شیرخشـک در کشـور دچار کمبود و گرانی شده است. عده‌ای سودجو هم آن را به خارج کشور قاچاق می‌کنند. برای کسـانی که دارای نوزاد هستند این مشکل شـرایط خیلی سختی را به وجود آورده است. جالب اینکه با این حسـاب تشـویق بـه فرزندآوری هم می‌شود؟ اول این وضعیت قیمت‌ها را کنتـرل کنند بعد سراغ مسائل دیگر بروند.
دانشور
* صنعت 60 ساله خودرو در ايران به جاي آنكه رفاه به ارمغان بياورد، يكي از مصاديق مهم سلب آسايش و حداقل امنيت رواني جامعه شده است. از ابلاغ الزامات هشت‌بندي رئيس جمهور در حوزه خودرو حدود 15ماه عملياتي می‌گذرد. پس به کجا رسید؟
مهرآیین
* درباره ادعاي رسانه‌هاي غربي مبني بر ساخت سايت هسته‌اي در رشته كوه‌هاي زاگرس باید گفت هر زمان شرايط صهيونيست‌ها در منطقه و در محيط خودشان تنگ و سخت مي‌شود، اين عمليات رواني و ادعاها را تشديد مي‌كنند و برای خودشان اراجیف می‌بافند. این سیاست آنان برای ما ایرانیان نخ‌نما شده و تاثیری روی مسئولین کشور نخواهد داشت.
سبزیان
* زلنسکی رئیس‌جمهور دلقک اوکراین به مجلس عالی این کشور پیشنهاد اعمال تحریم‌های ۵۰ ساله علیه ایران را داده است. با شنیدن این خبر، انسان بی‌اختیار به یاد ماجرای پریدن گنجشکی از روی شاخه درخت تنومندی که طوفان‌های سهمگین و باران‌های سیل‌آسا هم نتوانسته بود به آن آسیبی برساند می‌افتد که هنگام برخاستن‌، به درخت گفت درخت جان! محکم باش که می‌خواهم بلند شوم مبادا بلرزی. درخت هم با آرامش به گنجشک گفت گنجشک جان! من نفهمیدم که تو کی آمدی که حالا می‌خواهی بروی. رئیس‌جمهور نادان اوکراین هم که زمان رفتنش فرا رسیده همان بهتر که بیشتر به فکر خودش باشد.
عامری
* یک معلم حق‌التدریس هستم که بعد از گذشت 5 ماه تدریس هنوز هیچ حقوقی دریافت نکرده‌ام. آیا دولت دیواری کوتاه‌تر از ما معلمان حق‌التدریسی پیدا نمی‌کند؟
شجاع داوودی
* تقاطع خط 6 و7 مترو در ایستگاه شهدای 17 شهریور کی افتتاح خواهد شد؟ امیدواریم روندی را که دکتر قالیباف در ایام تصدی شهرداری تهران در تسریع راه‌اندازی‌های ایستگاه‌ها و پله‌های برقی مترو داشتند را در دوره شهردار انقلابی هم ببینیم.
حیدری
* به رغم اعلام قیمت‌ خودروهای مونتاژی توسط شورای محترم رقابت و شفاف‌‌‌سازی‌های مکرر سخنگوی شورای رقابت درخصوص الزامی و قطعی بودن قیمت‌های اعلامی، متاسفانه تعدادی از شرکت‌های خودروساز بی‌اعتنا به این موضوع، نسبت به اخذ مبلغ به مراتب بالاتر از قیمت‌های اعلام شده در اولین طرح فروش یکپارچه خودرو اقدام نموده‌اند که این موضوع می‌تواند باعث تضعیف اعتماد به سیستم اجرایی کشور گردد. لذا از ریاست محترم جمهور تقاضا داریم نسبت به اعمال قیمت‌های اعلام شده توسط شورای رقابت و استرداد فوری مبالغ اضافه دریافت شده توسط شرکت‌های مزبور دستورات لازم و عاجل مبذول فرمایند.
صادق‌پور
* بار‌ها و بارها با سامانه 124برای تخلف‌های صنفی تماس گرفته‌ایم اما یا قبل نوبت قطع شده یا وسط صحبت با اپراتور قطع شده است. چرا؟ لطفا مسئولان امر پیگیری لازم را انجام دهند.
مهدی‌پناه
* از وزیر محترم راه و شهر‌‌سازی‌،حذف سؤالات غیراستاندارد و کاهش حد نصاب قبولی در آزمون ورود به حرفه مهندسان اردیبهشت ماه 1402 را خواستاریم.
منوچهری

نام:
ایمیل:
* نظر: