kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۶۴۶۰
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۸
 
 
 
تأکید هیئت‌مدیره پرسپولیس بر ادامه حضور گل‌محمدی
یک روز بعد از مجمع نافرجام باشگاه پرسپولیس، اعضای هیئت‌مدیره به شایعات جدایی رضا درویش و یحیی گل‌محمدی، واکنشی مهم نشان دادند.
باشگاه پرسپولیس دیروز محل برگزاری جلسه هیئت‌مدیره سرخپوشان بود؛ جایی که بعد از غیبت اعضا در مجمع عمومی روز سه‌شنبه، آنها دور هم جمع شدند تا به این شکل نسبت به شایعات تغییر واکنش دهند و خود را همراه با موضع وزارت ورزش و جوانان نشان بدهند.
جلسه دیروز هیئت‌مدیره پرسپولیس همچنین از این جهت اهمیت داشت که نخستین گردهمایی پس از شایعات پیرامون جدایی یحیی گل‌محمدی بود و هواداران پرسپولیس نیز انتظار داشتند هرچه زودتر واکنش هیئت‌مدیره به این اتفاق را ببینند.
هیئت‌مدیره پرسپولیس در اولین نشست خود بعد از هت‌تریک قهرمانی، نقشه راه خود را برای فصل آینده تعیین کرد. بخشی از جلسه دیروز، به رتق و فتق امور جاری باشگاه، استماع گزارش عملکرد در بخش‌های مختلف مانند امور مالی و حقوقی و تصمیم‌گیری درباره آنها اختصاص داشت. در ادامه بحث‌های جامع و کلان، برای فصل پیش‌رو نیز در دستور کار قرار گرفت.
همچنین با وجود شایعات مختلف پیرامون جدایی یحیی گل‌محمدی از پرسپولیس و صحبت‌های اخیر این سرمربی مبنی بر اینکه شاید به تیمی برود که دچار تنش کمتری شود، هیئت مدیره پرسپولیس در این جلسه بر ادامه حضور این سرمربی در پرسپولیس تاکید کردند تا شایعات جدایی گل محمدی به پایان برسد.
خداحافظی احساسی و تهدیدآمیز ساپینتو از استقلال
سرمربی پرتغالی تیم فوتبال استقلال در پیامی با هواداران این تیم خداحافظی کرد.
ریکاردو ساپینتو، سرمربی پرتغالی تیم فوتبال استقلال دیروز در پیامی در صفحه شخصی‌اش از هواداران این تیم خداحافظی کرد. به این ترتیب ساپینتو برای فصل آینده سرمربی استقلال نخواهد بود. در پیام ساپینتو آمده است:
خانواده عزیز استقلال،
امروز با استقلال خداحافظی کردم، باشگاهی که تبدیل به خانه دوم شده است. سفر ما با پیروزی‌هایی همراه بود که مهم‌ترین آن اولین قهرمانی ما در سوپرجام در 75 سال اخیر بود. فوتبال نفس‌گیر و خط حمله مهیب ما میراثی ماندگار از خودگذشتگی و مقاومت به جا گذاشت، میراثی که امیدوارم تیم در سال‌های آینده همچنان بر روی چنین میراثی ساخته شود.
با این حال، من با چالش‌هایی روبه‌رو شده‌ام که دیگر نمی‌توان آنها را نادیده گرفت، بی‌احترامی برخی از حریفان، سختی هشت ماهه بدون پاداش (پرداخت حقوق) و تصمیمات مشکوک داوران، مسئولان مربوط و کمیته انضباطی.
برخلاف آنچه نشان داده می‌شود، پیشنهاد قابل توجهی از باشگاه دریافت نکرده یا رد نکرده‌ام. پیوند اعتماد با اعضای هیئت‌مدیره کاهش یافته است. در نتیجه، تصمیم گرفتم به دنبال مسیری متفاوت باشم.
طبق قولی که داده بودم، تا آخر برای تیم‌مان به طور خستگی‌ناپذیر جنگیدم. متأسفانه، این وضعیت (احقای حقم) مستلزم مداخله قانونی برای حل و فصل است، قدمی که من هرگز نمی‌خواستم بردارم. لطفاً بدانید، این تصمیم بازتابی از احساسات من نسبت به باشگاه یا هواداران وفادار آن نیست. این اقدامی است که برای اصلاح یک ‌اشتباه و تأمین عدالت برداشته شده است. از تک‌تک شما هواداران، بازیکنان و حامیان تشکر می‌کنم. متأسفانه به دلیل شرایط فعلی مدیریت باشگاه، ادامه کار را غیرممکن می‌بینم. این خداحافظی نتیجه تأمل جدی و اتفاقات اخیر است. امیدوارم در شرایط مختلف بتوانیم یک بار دیگر برای باشگاه فوق‌العاده خود متحد شویم. با آرزوی موفقیت برای استقلال؛ باشد که به اوج‌گیری خود ادامه دهد تا اینکه دوباره همدیگر را ببینیم.
علاوه‌بر اعلام خبر جدایی، اصلی‌ترین بخش نامه ساپینتو مربوط به احقاق حق او بابت دریافت مطالباتش از استقلال است. این مربی پرتغالی به نوعی مسئولان باشگاه استقلال را تهدید به شکایت کرده تا بتواند دستمزدی که مدعی است 8 ماه از دریافت آن عاجز مانده را بگیرد.
برگزاری سومین جلسه هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال
سومین جلسه هیئت ‌رئیسه فدراسیون فوتبال در سال 1402 از ساعت 12 شنبه 20 خرداد در مرکز ملی فوتبال برگزار می‌شود. 
در این جلسه قرار است در مورد سامانه جامع کمیته جوانان، آئین‌نامه مربوط به مدارس فوتبال و امور جاری مربوط به فدراسیون و تیم‌های ملی بحث و تبادل نظر شود.
مهدی نبی، نایب‌رئیس ‌فدراسیون پس از اتمام جلسه صبح روز 21 خرداد همراه با تیم ملی عازم بیشکک قرقیزستان خواهد شد تا به عنوان سرپرست شاگردان امیر قلعه‌نویی را در کافا 2023 همراهی کند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: