kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۶۴۰۳
تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۵
با فعالیت 2500 بازرس در سطح کشور صورت می‌گیرد
طرح تشدید برخورد با عرضه کالاهای بدون شناسه در سه حوزه لوازم خانگی، لوازم یدکی و لوازم دخانی از دیروز آغاز شد.

 


به گزارش تسنیم، با توجه به اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا، از دیروز 16 خرداد طرح تشدید برخورد با عرضه کالا‌های بدون شناسه در سطح بازار از سوی سازمان حمایت، سازمان صمت استان‌ها، نیروی انتظامی و با همکاری سایر نهاد‌های امنیتی اجرایی شد.
این طرح با هدف اجرای مصوبات ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و جلوگیری از عرضه کالا‌های قاچاق و تقلبی صورت گرفت. به گفته محمدمهدی برادران، معاون صنایع عمومی وزارت صمت در این طرح، نظارت بر عرضه کالا‌های مختلف در حوزه لوازم خانگی، لوازم یدکی و کالای دخانی صورت می‌گیرد.
گفتنی است وزارت صنعت، معدن و تجارت فروردین سال گذشته نیز طرحی مشابه با عنوان «طرح مقابله با قاچاق در سطح عرضه» را در حوزه لوازم یدکی خودرو آغاز کرد. لوازم یدکی خودرو، لوازم خانگی، آرایشی و بهداشتی، پوشاک و دخانیات، پنج اولویت نخست اجرای طرح وزارت صنعت، معدن و تجارت در رابطه با مبارزه با قاچاق کالا اعلام شده بود. اما طرح بعد از مدتی متوقف شده که انتقاداتی از سوی فعالان حوزه پوشاک، لوازم خانگی و کالا‌های دخانی به دنبال داشت.
قاسم پالوج، مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا‌های سرمایه‌ای سازمان حمایت با بیان اینکه در طرح تشدید نظارت بر قاچاق کالا‌های سرمایه‌ای، افزود: مجموعا 2500 بازرس در سطح کشور درباره همه تخلفات از جمله قاچاق فعالیت می‌کنند.
او افزود: ارزش بسیاری از پرونده‌های قاچاق بیش از 5 میلیون تومان است که در قالب گشت‌های مشترک تعزیرات، کشف، تشکیل پرونده و تحویل تعزیرات حکومتی می‌شود. حداقل جریمه برای کالا‌های قاچاق، ضبط کالا و یک و نیم برابر جریمه است و بسته به ارزش کالای قاچاق شده پلکانی محاسبه و کالای ضبط شده از تملیک مالک خارج می‌شود.
این مسئول تصریح کرد: مردم می‌توانند شکایت‌های خود را در این زمینه در سامانه 124 یا وبسایت سازمان حمایت و وبسایت وزارت صنعت و معدن مطرح کنند که در کمترین زمان ممکن بررسی و اقدام خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: