kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۶۳۷۶
تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۴
به مناسبت سی و چهارمین سالگرد آغار رهبریِ آیت‌الله خامنه‌ای
 
 
 
کامران پورعباس
 
14 خرداد 1402، سی و چهارمین سالگرد آغار رهبریِ مقتدرانه امام خامنه‌ای نیز محسوب می‌شود؛ حقیقت مهمی که کمتر در عرصه رسانه به آن پرداخته می‌شود.
رهبر جلیل‌القدری که از هر دو طرف از تبار پیامبر اعظم و حضرت خدیجه و علی‌مرتضی و زهرای اطهر و امام حسین (علیهم‌السلام) هستند. سیدجواد خامنه‌ای پدر رهبری از نسل امام سجاد(ع) و بانو میردامادی مادر رهبر انقلاب از نسل امام صادق(ع) هستند.
رهبر معظم و معزز و فرزانه‌مان که عظمت شخصیت و اعلا بودنِ رهبری‌شان مورد اعتراف جهان و جهانیان است. 
اما با این وجود، حقیقت واضح و آشکار و غیرقابل انکاری که با آن مواجه هستیم، مظلومیت دیدگاه‌ها و کارکرد رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است. 
 
جهان و جهانیان معترف 
به عظمت رهبریِ آیت‌الله خامنه‌ای
این مظلومیت در حالی است که دوست و دشمن و جهان و جهانیان به عظمت شخصیت و دیدگاه‌ها و رهبریِ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گویا و معترفند و مکرر در مکرر در این زمینه اظهارنظر کرده‌اند.
و باز این مظلومیت دیدگاه‌ها و کارکرد امام خامنه‌ای در حالی است که دوست و دشمن و جهان و جهانیان، مکرر در مکرر و هزاران بار به اقتدار بی‌نظیر و غرورآفرین و شگفت‌انگیزِ جمهوری اسلامی ایران در دوران رهبریِ امام خامنه‌ای تصریح و اعتراف نموده‌اند.یکی دیگر از جنبه‌های مظلومیت رهبر انقلاب، ادعاهای مکرر برخی معاندان و ناآگاهان مبنی بر عدم اِشراف و اطلاع رهبری از مباحث تخصصی و کارشناسی و موارد مصداقی و جزئیاتی در عرصه‌های مختلف است. 
این مظلومیت در حالی است که گستردگی ارتباطات و اطلاعاتی که به رهبری می‌رسد، بی‌نظیر است.
علاوه‌ بر اینها مقام معظّم رهبری به دليلِ ديدارها و تعاملاتِ گسترده‌شان با مردم و مسئولان، سرکشی به اقصی نقاط کشور و نشست و برخاست با قومیت‌ها و اقشار مختلف، همواره اطلاعات وسیعی از اوضاع داخلی از کانال‌های مختلف کسب می‌نمایند و از نزدیک با شرایط نقاط مختلف کشور آشنا شده‌اند.
در دیدارهای متعدد رهبر انقلاب با دانشگاهیان، معظّم‌له اغلب به پرسش‌های زیادی از جانب دانشجویان پاسخ داده‌اند. همواره در اثنای پرسشهای دانشجویان مسائل عدیده‌ای از جمله مسائل روز کشور مطرح می‌شود که پاسخ‌های رهبری نشان از آگاهی عمیق و دقیق از مسائل کشور دارد.
در خلال سخنرانی‌های معظّم‌له که هر چند روز یک بار انجام می‌شود نیز جدیدترین رویدادهای کشور و تحلیل‌ها و توصیه‌های ایشان ارائه می‌گردد.
تبیین نیازهای جامعه، انتظارات از مردم و مسئولان و نهادها و ارگان‌ها، واکاوی و موشکافی موضوعاتِ مربوط به هر قشر و هر صنف در سخنرانی‌های رهبر انقلاب نشانگر آن است که ایشان مطالعه و اطلاعات وسیعی از حوزه‌های مختلف دارند. 
علاوه‌بر اینها مداخلات به موقعی که رهبر انقلاب در بحبوحه بحران‌های سیاسیِ داخلی در برهه‌های مختلف نمودند و احکام حکومتی‌ای که برای حل بن‌بستهای نظام صادر فرمودند حکایت از اشرافِ معظّم‌له بر امور کشور دارد. 
به صراحت می‌توان چنین گفت که در موارد مختلف از ذکر ریزترین و دقیق‌ترین و مصداقی‌ترین جزئیات در سخنان رهبری حیرت می‌کنید.
در کتاب تولید اقتدارآفرین تألیف کامران پورعباس که به همت مجموعه شناخت رهبری و توسط نشر پرناک در تابستان 1401 منتشر شده است، از مظلومیت دیدگاهها و کارکرد رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و در عین حال اقتدار و عظمتِ شخصیت و دیدگاهها و رهبریِ امام خامنه‌ای و همچنین اِشراف و اطلاع رهبری از مباحث تخصصی و کارشناسی به ویژه اِشراف بی‌نظیر در مباحث تولیدی و دیدگاههای متعدد و بسیار عمیقِ کارشناسانه در عرصه تولید صحبت شده است و مستندات متعددی از اظهارات دوست و دشمن، ایرانیان و جهانیان، شخصیت‌ها و سیاستمداران و رسانه‌های داخلی و بین‌المللی در این زمینه‌ها ذکر شده است.
به‌عنوان مثال فقط چند نمونه از اظهارنظرهای مندرج در این کتاب در مورد عظمت شخصیت و عملکرد امام خامنه‌ای را نقل می‌نماییم:
رهبر بزرگ و اقتدارآفرینِ محور مقاومت
سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در خردادماه 1398 گفت: در 30 سال گذشته و به خصوص در این چند سال اخیر که دشواری‌ها، سختی و فتنه‌ها بیشتر شده است، کسی که پرچم بزرگ اسلام، مقاومت، جهاد و وحدت اسلامی را برافراشته است و سرسختانه از وحدت میان مسلمین و از مردم و مظلومان و مستضعفان محافظت کرده و کسی که جبهه مقاومت را فرماندهی کرده و کسی که با شجاعت و صلابت در برابر نیروهای استکباری، قلدری‌ها، تهدیدها و همه وحشت آفرینی‌هایی که در جهان می‌بینیم، ایستاده است، امام خامنه‌ای است.... امروز پس از فضل بزرگ الهی و عنایت مولایمان حضرت صاحب‌الزمان(عج)، پیروزی‌ها و دستاوردهای این جبهه به حکمت، شجاعت و ایستادگی این رهبر بازمی‌گردد.
رهبر اقتدارآفرینِ نظام جمهوری اسلامی ایران
سردار شهید قاسم سليماني تصريح کرد: نورانيت امام راحل امروز در چهره و وجود رهبر بزرگوارمان متجلي است.... اقتدار نظام در بُعد بيروني به بهترين وجه محقق شده است؛ امروز ما بسياري از توطئه‌هاي دشمنان را به سبب رهبري حکيمانه رهبرمان شکست داده‌ايم و من بايد تأکيد کنم که دليل حقيقي اين پيروزي‌ها و آن چيزي که نقش محوري و اساسي در اين پيروزي‌ها داشت بدون گفتار‌هاي تشريفاتي، رهبري حکيمانه مقام معظم رهبري بود.
تأکیدات شگفت‌انگیز پوتین درباره امام خامنه‌ای
در مهرماه 1386 دومین نشست سران کشورهای ساحلی خزر در تهران برگزار شد و ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه برای شرکت در این نشست برای نخستین‌بار به تهران آمد و در 24 مهر 1386 با رهبر معظم انقلاب دیدار کرد. 
نقل قول‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد پوتین پس از این دیدار با عظمت از جایگاه ولایت‌فقیه، شخصیت رهبر انقلاب و دیدارش با معظم‌له یاد کرده است.
سردار محمدعلی آسودی معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌گوید: «پوتین، رئیس‌جمهور روسیه وقتی به ایران آمد، بعد از دیدار با رهبری گفت که «من در این جلسه معنای ولی‌فقیه را فهمیدم».... وی بلافاصله پس از سفر به اروپا، خطاب به اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها این جمله مهم را گفت که «من در ایران، رهبر حکیم فرزانه‌ای را دیدم و به شما اطمینان می‌دهم که تا این رهبر حکیم و فرزانه در رأس این حکومت است، هیچ کاری نمی‌توانید بکنید.»
حجت‌الاسلام احمد مروی اظهارنظری را از پوتین نقل می‌نماید به این مضمون:
«با عنایت به مطالعاتی که من دربارۀ مسیح داشته‌ام در ملاقات با رهبر ایران تمام ویژگی‌های نوشته شده برای مسیح را در آیت‌الله خامنه‌اي دیدم و برایم متجلی شد. حکیم بزرگی در ایران نشسته است که به ذهن من خطور نمی‌کرد او تا به این حد همه‌جانبه‌نگر باشد. او حکیم و دانشمندی است که تصمیم‌گیری و تنظیم سیاست ایران با اوست و با وجود درایت و هوش سرشار ایشان هیچ خطری متوجه ایران نمی‌شود. من در ملاقات با ایشان معنای واقعی قانون اساسی جمهوری اسلامی و مفهوم ولایت‌فقیه و ولایت علمای دینی را که شنیده بودم، فهمیدم.»
اعترافات آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها
روزنامۀ آمريكايي وال‌استريت‌ژورنال در بخش پاياني یکی از گزارش‌هایش با اذعان به اقتدار كشورمان تحت تدابير خردمندانۀ رهبر معظم انقلاب، مي‌افزايد: «آيت الله خامنه‌اي قدرتمندترين رهبر مذهبي، سياسي و نظامي ايران هستند.»
نتانیاهو نخست‌وزیر ملعونِ رژیم ‌اشغالگر قدس اعتراف کرد: آقای خامنه‌‌ای از تنگه خیبر در عربستان تا تنگه جبل‌‌الطارق در مراکش را به لرزه ‌انداخته و ملت‌ها را به سوی خود جلب کرده است. دوستان هوشیار ما می‌‌دانند که خیلی وقت است رهبر ایران، رهبر منطقه و مسلمین جهان است.
ری تکیه (Takeyh) عضو ارشد ‌اندیشکدۀ آمریکایی شورای روابط خارجی در مقالۀ خود با عنوان «نبوغ رهبر عالی ایران» در روزنامۀ واشنگتن پست نوشت: رهبر ایران یک متفکر استراتژیک طراز اول است.
کاندولیزا رایس وزیرسابق امور خارجۀ آمریکا و مشاور ارشد جورج بوش پسر اذعان داشته: رهبر ایران می‌تواند نقشه‌هایی را که بهترین ذهن‌ها، با صرف بیشترین بودجه‌ها، در زمانی بسیار طولانی کشیده و مجریانی ماهر اجرای آن را به عهده گرفته‌اند، با یک سخنرانی یک‌ساعته خنثی کند.
فرزند زهرا
مسابقه‌ای تحت عنوان «فرزند زهرا» به‌صورت کشوری با محوریت کتاب تولید اقتدارآفرین در حال برگزاری است که طی آن هشتاد درصد پی‌دی‌اف کتاب به طور رایگان برای شرکت‌کنندگان در سراسر کشور به همراه سؤالات مسابقه که چند تا از آنها تشریحی است، ارسال می‌گردد. این مسابقه تاکنون با استقبال گسترده‌ای مواجه گردیده است و از سراسر کشور و دورترین نقاط در مسابقه شرکت نموده و تا‌کنون اظهارنظرهای متعددی در پاسخ به سؤالات تشریحی مبنی بر فوق‌العاده اثرگذار بودنِ متن کتاب در شناخت عظمت رهبریِ امام خامنه‌ای ارسال گردیده است و بسیار نوشته‌اند که‌ای کاش این مطالب هر چه بیشتر منتشر شوند و به دست همه برسند، کار رسانه‌ای روی مطالب انجام شود و به‌صورت تصویری مطالبش منتشر شود حتی در موارد زیادی نوشته‌اند‌ای کاش مطالب به گوش نسل جوان و نوجوان برسد و مطالب و مستندات در کتاب‌های درسی گنجانده شود و... 
آخرین سؤالِ مسابقه فرزند زهرا چنین است:
«از خواندن کتاب تولیداقتدارآفرین چه نتیجه‌ای گرفتید؟»
گزیده‌ای از پاسخ‌های ارسالیِ شرکت‌کنندگان در مسابقه به این سؤال را بدون هیچ‌گونه توضیح اضافه‌ای از نظرتان می‌گذرانیم. آن قدر پاسخ‌ها و اظهارنظرها در بیان عظمتِ رهبریِ حکیم و فرزانه‌مان گویا هستند که ما را از هر گونه تفسیر و تبیین و توضیح اضافه‌ای بی‌نیاز می‌نمایند.
برخی از این اظهارنظرها را مرور می‌نماییم:
بهترین الگو
رهبر چقدر مظلوم واقع شدند و چقدر اطلاعاتمان و شناختمان نسبت به چنین شخصیتی عظیم ناچیز هست. به‌اندازه توان و هر‌اندازه می‌توانیم این نور حقیقی را به دیگران بشناسانیم، انتظارات‌شون از مردم بیان کنیم و جامه عمل بپوشانیم و بهترین الگو برای زندگی فردی و اجتماعی انتخاب‌شون کنیم.
***
من در کشوری زندگی می‌کنم که بسیار بسیار قدرتمند است و از لحاظ امکانات واقعاً عالی است. امنیت کشور من حرف اولِ دنیا را می‌زند و زبانزد جهان است. پیشرفت‌های کشورم در زمینه‌های دفاعی، هسته‌ای، دانش‌بنیان، پزشکی، نانو و در تمام زمینه‌های دیگر بسیار چشمگیر و فراوان است و من تمام این پیشرفت‌ها و موقعیت‌ها را مدیون رهبری عالم و فرزانه و مقتدر و باتقوا می‌دانم.  
***
افتخار می‌کنم
که رهبری چون سید علی خامنه‌ای دارم
از خواندن این کتاب نتیجه‌ای که گرفتم این بود که رهبرمعظم انقلاب اسلامی درعین مظلومیت، پرکارو پر تلاش، دلسوز و مهربان، دانا وعالم هستند، آن گونه که شخصیت‌های خارجی و داخلی از ایشان به بزرگی تعریف کردند وسخن گفته‌اند و من به خود افتخار می‌کنم که درکشوری زندگی می‌کنم که رهبری فرزانه و آگاه و با علم و دانش دارد که در پیشبرد اهداف بزرگ ثابت قدم و محکم هستند و باعث این همه پیشرفت در این چند سال اخیرشده‌اند که هراس دشمنان را در برگرفته و باعث شده دست به هر دسیسه‌ای برای نابودی ایران بزنند و همیشه ناموفق و مغلوب شده‌اند. افتخار می‌کنم که یک ایرانی‌ام و رهبری چون سید علی خامنه‌ای را دارم.
***
ایران بسیار رهبر هوشمند و با اقتداری داره و باید قدر این نعمت الهی رو دانست. اگر افراد به خوبی مقام معظم رهبری رو بشناسند عاشقش میشن و ایران با داشتن چنین رهبری به سمت پیشرفت سریع حرکت می‌کند.
***
نتیجه گرفتیم ما واقعاً بهترین رهبرعزیزی داریم که از نسل امامان معصوم می‌باشد و رهبری که ساده‌زیست و در همه مسائل و مشکلات یاریگر مردم می‌باشد و این جامعه را به نحو احسن اداره می‌کند. پس ما جوانان باید بر علیه حربه‌های دشمن مقتدرانه بایستیم و یاور رهبرمان و دشمن بیگانگان باشیم.
***
کتاب پیش رو بسیار مفید روان و ساده بود و درک صحیح و خوبی هم می‌تواند در خوانندگانش ایجاد کند. از جمله اینکه می‌توان از این کتاب به اشراف و جامعیت دید رهبری در مشکلات و مقوله‌های مختلف جامعه همچون معضل و مشکل اقتصادی که به شدت بحث پیچیده‌ای هست و حقیقتاً تخصص لازم دارد اشاره کرد که در سال‌های اخیر ایشان با تیزهوشی و آینده‌نگری حتی در انتخاب نامگذاری سالها هم روح تلاش و همت و انگیزه را در جامع دمیده است و نه تنها مشکلات و گره‌های مختلف را اشاره کرده‌اند بلکه همچون یک متخصص زبردست راهکارها را هم همیشه تبیین فرموده‌اند به طوری که حتی دشمنان قسم خورده این ملت و مملکت نیز چاره‌ای جز اعتراف نداشته‌اند.
***
به خاطر چنین کشور و رهبری هزاران بار شکر 
من با خواندن این کتاب و کتاب صعود چهل‌ساله، می‌خواهم ایرانی بودنم را این بار فریاد بزنم تا تمام عالم بشنود! نمی‌دانید چه احساسِ غرورآفرین و چه شوق و رغبت بی‌مثالی است که من می‌خواهم ایرانی بودنم را فریاد بزنم! به مردان و زنان وطنم می‌بالم و بالاتر اینکه رهبر من حکیم فرزانه‌ای از نسل پیغمبر بزرگ و اشرف مخلوقات، حبیب خدا محمد مصطفی(ص) است که اعجاز سخنانش، آگاهی وسیع و دقیقش در عرصه‌های مختلف، محیرالعقول جهانیان شده است. واقعاً خدا به ما ایرانی‌ها به طور خاص نظر لطف و رحمت دارد. خدا را به خاطر چنین کشور و رهبری هزاران بار شکر!
***
همگی به صورت‌شان نگاه کنیم که چقدر نورانی و معصوم هستند. ایشان اولاد پیغمبرند. من دهه هشتادی‌ام و به داشتن چنین رهبر بزرگی که سیاست‌گذاران و سیاستمداران از دیدن ایشان به وجد می‌آید، افتخار می‌کنم.  
***
عمل به دستورات راهبردیِ رهبری 
علاج تمام مشکلات
نتیجه‌ای که از این کتاب گرفتم این است که می‌شود با گوش دادن و عمل به دستورات و فرامین راهبردی این حکیم جامع‌شناس و بصیر بر تمام مشکلات چه در حوزه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و نظامی فائق آمد و اگر بخواهیم به نصرت و پیروزی واقعی بر مشکلات و دشمنان برسیم باید سمعاً و طاعتاً به معنی عملی اطاعت از ولی‌فقیه داشته باشیم، عامل به فرامین بصیرت‌افزای ایشان باشیم. در تمام شئون: ‌ای رهبر آزاده! آماده‌ام، آماده.
***
خدای متعال را شاکر و سپاسگزاریم بابت زعامت و رهبری شخصیتی چون آیت‌الله امام خامنه‌ای مدظله بر کشور و سرزمینمان.
هرچه قدر پیش‌تر می‌رویم جایگاه، علم و آگاهی، اشراف و تسلط و اثرگذاری ایشان روشن‌تر می‌شود.
برای شناساندن بیشتر و بهتر ایشان، چه بسا خیلی قبل‌تر ولو از همان اوایل رهبری ایشان باید اقدام می‌شد.
به هرحال انتشار محتواهایی بدین منظور از مصادیق بارز جهاد تبیین است.
جبهه انقلاب باید همت بیشتر خود را بر این مهم داشته باشد.
البته که بیشتر از عموم مردم، مسئولین و مدیران و نمایندگان باید به این نکات پی ببرند چراکه آنها باید برای اجرای منویات رهبری اقدام کنند.
***
هر چه داریم از برکت وجود ایشان است 
ما هر چه داریم از برکت وجود ایشان است. اگر در منطقه و در جهان چه ازنظر دفاعی، استراتژیک و اقتصادی نام و آوازه ایران طنین‌انداز است، از اقتدار وجود رهبرحکیم و فرزانه‌ای است که جوانی و عمرشان را در راه سربلندی ایران عزیزگذاشته‌اند.
***
امام خمینی رحمت‌الله علیه حرف بسیار بزرگی زده‌اند اینکه امام خامنه‌ای نعمتی است که خداوند آن را به ما داده است. رهبر کبیر انقلاب شایسته‌ترین فرد برای رهبری جامعه اسلامی در تمام جهان هستند. به نظرم این یک معجزه است که کسی باشد که برای حل هرمشکلی راه‌حلی درست و کارکردی داشته باشد، یکی از این افراد رهبر معظم هستند که راه‌حل تمام مشکلات فرهنگی، علمی، اقتصادی و غیره را می‌دانند و برای هرکدام راه‌حل‌های مختلف را ارائه داده‌اند.
***
برای داشتن این رهبر 
هر روز سجده شکر به‎جا‌آوریم 
بسیار لذت بردم از این که رهبری این چنین فرزانه، مدیر، مدبر، دارای شم سیاسی، مقتدر، مهربان، حکیم و بزرگوار دارم.
ای کاش همه از این اظهارنظرها آگاه می‌شدند و برای داشتن این رهبر هر روز سجده شکر به جا می‌آوردند. خدایا محفوظش بدار از تیر زهرآگین بدخواهان.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: