kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۶۲۹۰
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۸

 

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، گفت: این سازمان و بیمه سلامت در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت هزینه‌های تخصصی و فوق‌تخصصی خدمات ناباروری را در قالب تعرفه دولتی تقبل می‌کنند.
میرهاشم موسوی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اعلام خبر تامین هزینه‌های ناباروری توسط بیمه تامین اجتماعی با تعرفه دولتی، اظهار داشت: ما برای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت رویه‌هایی که پیش از این در ارائه خدمات داشتیم متناسب با سیاست‌های ابلاغی تغییر دادیم.
موسوی افزود: یکی از اقداماتی که در این راستا عملیاتی شد تقبل مالی هزینه‌های تخصصی و فوق‌تخصصی خدمات ناباروری است که تحت پوشش بیمه‌ای قرار دادیم به این صورت که تمام هزینه‌های خدمات تخصصی این بخش را هم سازمان تامین اجتماعی هم بیمه سلامت با تعرفه دولت تقبل می‌کنیم.
وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اقدامات انجام‌شده افزایش مرخصی زایمان از 6 ماه به 9 ماه بود که در حمایت از خانم‌های باردار عملیاتی شد و علاوه‌بر اینکه 6 ماه به 9 ماه افزایش یافت، تمام خدمات این بخش به‌صورت غیرحضوری ارائه می‌شود و پس از ثبت یک ماه، واریز به‌صورت ماهانه انجام می‌گیرد.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به یکی دیگر از اقداماتی که سازمان تامین اجتماعی در راستای توجه به افزایش جمعیت انجام داده است، تاکید کرد: در گذشته براساس قانون، ارائه خدمات در قالب تعهدات بیمه‌ای، معیشتی و حق اولاد به بازنشستگان برای بیشتر از سه فرزند پرداخت نمی‌شد اما بعد از تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت این سقف هم برداشته شد و این قشر می‌‎توانند مازاد بر سه نفر، هر تعداد فرزند که داشته باشند از حق اولاد و خدمات بیمه‌ای و درمانی برای افراد تحت پوشش مستمری‌بگیر و بیمه‌ شده استفاده کنند.
موسوی یادآور شد: هم‌اکنون در تلاش هستیم که تسهیلات و حمایت‌هایی را برای این بخش به تناسب موضوعاتی که داریم، افزایش دهیم. همچنین سازمان تامین اجتماعی هرچه در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت آمده است، عملیاتی می‌کند و تعهداتش را می‌پذیرد و هیچ مشکلی در این رابطه نداریم.

نام:
ایمیل:
* نظر: