kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۶۲۲۵
تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۹
 
 
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: با وجود دشواری‌های مسابقات جهانی بلگراد و کار بسیار سختی که در پیش داریم به دنبال ایستادن بر سکوی جهانی هستیم.
حسن رنگرز در تازه‌ترین صحبت‌های خود درباره شرایط تیم ملی کشتی فرنگی در آستانه حضور در رقابت‌های رنکینگ قرقیزستان، گفت: وضعیت بچه‌ها خوب است و خوشبختانه به دور از هر گونه آسیب‌دیدگی تمرینات خوبی را دنبال کردند. شاکله اصلی تیم ملی که در این مسابقات حضور دارند و ارزیابی نهایی برای انتخاب ملی‌پوشان در رقابت‌های قهرمانی جهان در این مسابقات انجام خواهد شد. سرمایه‌های اصلی ما عمدتا در این مسابقات حضور دارند. یکی دیگر از اهداف ما مهندسی جایگاه ملی‌پوشان در رنکینگ جهانی است تا بخشی از موضوع مرتبط با قرعه‌کشی مسابقات جهانی نیز با توجه به حضور در ۳ رویداد رنکینگ انجام شود.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی، افزود: شرایط مجموعه کمپ تیم‌های ملی انصافا شرایط خوبی است و امکانات و زیرساخت‌های خوبی برای تیم ملی مهیا شده است. یک تیم ما چند روز پیش به تورنمنت روسیه رفت که نفرات اول قهرمانی امیدهای کشور بودند. یک تیم ما متشکل از تیم ملی جوانان و برخی نفرات بزرگسال نیز به رقابت‌های ارمنستان می‌روند و سپس تورنمنت وهبی امره ترکیه را در پیش داریم. در نهایت نیز آخرین رویداد برای آماده‌‌سازی تیم ملی رقابت رنکینگ مجارستان خواهد بود.
رنگرز تصریح کرد: پس از مسابقات جهانی یک فاصله کوتاه تا بازی‌های آسیایی داریم که باید برای آن برنامه‌ریزی ویژه داشته باشیم، اینکه چه تعداد از کشتی‌گیران ما می‌توانند از بلگراد به بازی‌های آسیایی چین بروند و چه تعداد نمی‌توانند، همه این‌ها منوط به ارزیابی‌هایی است که بعد از رقابت‌های رنکینگ مجارستان انجام خواهد شد.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی، درباره عملکرد خوب خود در تیم ملی کشتی فرنگی و اینکه کسب ۳ عنوان قهرمانی باعث شده توقعات از تیم ملی بالا برود، گفت: همه این نتایج در وهله اول متعلق به مربیان سازنده ماست که بی‌ادعا کارهای بزرگ را انجام می‌دهند. ما امانت‌دار سرمایه‌هایی هستیم که این عزیزان به ما تحویل می‌دهند. در وهله دوم نیز این موفقیت‌ها مرتبط با تلاش کشتی‌گیران، همکاران خوبم در کادر فنی و مقدماتی است که فدراسیون کشتی مهیا کرده که صمیمانه سپاسگزارم.
وی افزود: در عین حال که آن ۳ رویداد حائز اهمیت بودند و کسب نتیجه برای ما مهم بود اما عملا قابل قیاس با قهرمانی جهان نیست. شرایط مسابقات جهانی امسال خیلی سخت‌تر و دشوارتر با سال گذشته خواهد بود. ما پارسال با ۳۰ اختلاف امتیاز فنی در جایگاه چهارم ایستادیم و کم کردن این فاصله امتیاز، کاری بسیار سخت و دشوار است که نیازمند مجموعه‌ای از متغیرهاست که همه را در دستور کار داریم. با همه دشواریهای مسابقات امسال به لحاظ کمی و کیفی و حساسیت‌های مربوط به کسب سهمیه المپیک، هدف ما ایستادن بر روی سکوی مسابقات جهانی و کسب حداکثر سهمیه‌های المپیک است.
نام:
ایمیل:
* نظر: