kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۶۱۴۷
تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۷

 

تیم ملی والیبال زنان ایران پس از ۵۰ سال راهی بازی‌های آسیایی خواهد شد تا نخستین حضور خود پس از انقلاب اسلامی را در این رقابت‌ها رقم بزند.
نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی سال ۲۰۲۲ به میزبانی شهر ‌هانگژو چین که به دلیل شیوع کرونا با یک‌سال تأخیر برگزار می‌شود، در بخش والیبال زنان از ۶ تا ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲ پیگیری خواهد شد. بنابر اعلام شورای المپیک آسیا، مرحله مقدماتی والیبال سالنی زنان در بازی‌های آسیایی ‌هانگژو از روز پنج‌شنبه ششم تا دوشنبه دهم مهرماه ادامه دارد و دو تیم برتر هر گروه به مرحله دوم صعود خواهند کرد.
روز سه‌شنبه یازده مهر تیم‌ها استراحت دارند و روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه ۱۲ و ۱۳ مهرماه مرحله دوم برگزار خواهد شد. مرحله دوم به صورت گروهی برگزار می‌شود به این شکل که دو تیم اول گروه A و H‌، دو تیم اول B و G‌، دو تیم اول C و F، دو تیم اول D و E هر کدام در یک گروه به مصاف هم می‌روند. به این ترتیب در مرحله دوم مجموعاً ۱۶ تیم با هم به رقابت می‌پردازند.
روز جمعه ۱۴ مهرماه مرحله نیمه‌نهایی و روز بعد (شنبه ۱۵ مهر) دیدارهای فینال و رده‌بندی برگزار خواهد شد تا برگزیدگان این دوره از مسابقات معرفی شوند. تیم ملی والیبال زنان ایران پس از ۵۰ سال راهی بازی‌های آسیایی خواهد شد تا نخستین حضور خود پس از انقلاب اسلامی را در این رقابت‌ها رقم بزند.

نام:
ایمیل:
* نظر: