kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۶۰۰۷
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۸
 
 
 
رئیس پلیس فتا فراجا گفت: اکثر قماربازان اینترنتی از درگاه‌های غیررسمی و شماره کارت‌های اجاره‌ای استفاده می‌کنند. 
سردار وحید مجید در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به اقدامات پلیس، قوه قضائیه و بانک مرکزی در راستای جلوگیری از قمار سازمان‌یافته اینترنتی اظهارداشت: اقداماتی که قوه قضائیه و بانک مرکزی با همراهی پلیس فتا داشته است، باعث کاهش چشمگیر قمار اینترنتی در کشور شده است.
مجید با بیان اینکه ریشه اکثر قمارهای اینترنتی در خارج از کشور است، افزود: اقدامات زیرساختی انجام شده باعث کاهش جذب و تبلیغات قمار اینترنتی در فضای مجازی شده است، البته در این زمینه افراد زیادی هم شناسایی و دستگیر شده‌اند. وی بیان داشت: در ماه‌های گذشته فردی که از راه قمار اینترنتی، گردش مالی هزار میلیارد تومان داشت در یکی از استان‌ها شناسایی شد و به ارتباطش با دو نفر در کشورهای همسایه اعتراف کرد.
رئیس پلیس فتا فراجا با بیان اینکه وقوع جرم قمار اینترنتی در سال 1402 صددرصد کاهشی بوده است، گفت: امسال حدود 11 پرونده کثیرالشاکی قمار مختومه شد و در همین راستا 134 متهم دستگیر شدند.
مجید در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا نمی‌شود قماربازان اینترنتی را از گردش مالی آنها شناسایی کرد، اظهارداشت: اکثر این افراد از درگاه‌های غیررسمی و شماره کارت‌های اجاره‌ای استفاده می‌کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: