kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۶۰۰۰
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۴

 

33110065 ساعت 3 تا 6 بعدازظهر
سامانه پیام کوتاه 30002323 - ۳۰۰۰۷۱۹۳۲

*این حرکت خوبی است که وزیر ارشاد گفته استفاده از اسامی و اصطلاحات بیگانه بر روی کالای تولید داخل ممنوع اسـت. در برخی از کالاهای تولید داخل از اسـم‌های ترکیبی ایرانی و خارجی استفاده شده و طبق این دستور همه اینها بایـد نام‌های خود را تغییر داده و از اسامی ایرانی استفاده بکنند.
میرزا محمدی
*می‌خواستم از طریق این ستون مردمی بابت نقد دلسوزانه آقای شریعتمداری مدیر مسئول محترم کیهان نسبت به لایحه حجاب تشکر بکنم. امیدواریم این لایحه سرانجام خوبی پیدا کند.
عسگری
* هر چند قوانين بالادستي همچون سند خانواده و سند جمعيت و قانون حمايت ازخانواده و جواني جمعيت بر حمايت از زوج‌هاي نابارور تأكيد دارد و در حال حاضر خدمات ناباروري تحت پوشش بيمه است، اما نوع پرداختي بيمه‌ها براي زوج‌هاي نابارور چالش برانگيز شده و حتي موجب شده برخي از آنها عطاي درمان ناباروري را به لقاي دويدن به دنبال بيمه‌ها براي زنده كردن پولشان ببخشند.
فراهانی
* آیا از خود سؤال کرده‌ایم چرا آمریكا بزرگ‌ترین سفارت خود را به وسعت ۴۳ هكتار، در حوزه یك كشور كوچك به نام لبنان مي‌سازد. چنين مركزي صرفا درحوزه دیپلماسي كار نخواهدكرد. بلکه اتاق جنگ آمریكا در غرب آسیا خواهد بود.
سلیمی
*درباره اعدام عوامل حادثه تروريستي خانه اصفهان كه عامل شهادت سه نفر از نيروهاي حافظ امنيت بودند باید بگویم عدالت اجرا شد. اما كاش قوه قضایيه سلبریتي‌هایی را هم كه از ‌اشرار حمایت كردند ادب می‌کرد. شاید این کار مرهمي بر دل خانواده شهدا باشد.
مینایی
* در موضوع اعدام تروریست‌هاي خانه اصفهان، سلبریتي‌ها با استفاده از عباراتی مثل به پدر و مادرشان رحم كنيد و فرزندان ایران را اعدام نكنيد قصد دارند آدم‌كشي این افراد را مخفي و از احساسات مخاطبین براي آسان و بی‌هزینه کردن این آدم كشي‌ها سوءاستفاده كنند. امنيت اتفاقي و شوخي‌بردار نيست.
اسدی
* شهروز سخنوری معروف به الكس با یک مجموعه سرویس اسكورتی که راه ‌انداخته بود دختران ایراني را با وعده پول و شهرت از كشور خارج مي‌كرد و به برده جنسي تبدیل مي‌كرد. او با تهدید و اخاذي کاری می‌کرد که آن بدبخت‌ها هيچ راه فراري نداشته باشند و بعد پول این کار را به جيب مي‌زد. با هر اعتقاد و با هر خط و ربطی ناموس ایراني خط قرمز ماست. خوب شد که این مفسد بالای چوبه دار
رفت.
طبرسی
*آقـای ضرغامـی وزیر گردشـگری می‌گویـد نمی‌خواهـم از ادبیات نامناسـب استفاده کنم اما برخی بناهای تاریخی تبدیل به سگدونی شده است! واقعا تأسف‌آور است که می‌شنویم برخی از بناهای تاریخی این‌گونه رها شده‌اند. پس ایشان با مسئولیتی که گرفته
چه می‌کند؟
شاه نظری
*تقاضای ما از کسـانی کـه تریبون در اختیار دارند این است که در مورد موضوع حجاب سعی کنند با تشویق و مهربانی و زبان تعامل باعث جذب افراد بی‌حجاب به حجاب بشـوند.
شاهرودی
* بازار كار هم اكنون به دليل شرایط اقتصاد كلان و عدم توازن نهادي، دچار ناكارآمدي مزمن بسيار خطرناكي است. هرگونه تغيير در قانون كار بدون توجه به سه جانبه‌گرایي، منجر به تشدید این عدم توازن و ناكارآمدي شده و بحران اقتصادي و اجتماعي جدي به دنبال خواهد داشت. فلذا باید عالمانه یعنی خارج از احساسات و با احتیاط کامل
عمل کرد.
کامکار
* هـر سـرمایه‌گذاری که لازم باشد باید صورت بگیـرد تا خلیج گرگان در شمال کشور به سرنوشـت دریاچه ارومیه چند سال قبل دچار نشـود. بـرای حفظ این سرمایه‌ها باید سرمایه‌گذاری کرد.
شکری
*با وضعیت اقتصادی که به وجود آمده امنیت شـغلی کارگران زیر تیغ است. مسئولین امر باید مراقب این تیغ باشند چون بسیاری از کارگران امنیت شغلی‌شان سست و شکننده است. از طرف دیگر زورشان هم به پیمانکاران نمی‌رسد.
سهرابی
*تولیدکننـدگان لـوازم خانگی اگر قبلا چراغ خاموش محصولات خود را گران می‌کردند ولی امروز چراغ روشن این کار را می‌کنند. دولتمردان بدانند ادامه بی‌رویه گرانی‌، مشـتریان را سـردرگم کرده و بسیاری قادر به خرید لوازم خانگی نیستند.
مالکی
*وام‌های فرزنـدآوری حتی اگر مبالـغ چشـمگیر و بالایی هم باشـد تنها راه تشـویق به فرزندآوری نیست. مشکلات کلان اقتصادی خانوارها باعث می‌شـود میل و رغبتی بـه فرزندآوری بیشتر از یکی نداشته باشند. شاید تصور می‌کنند قادر به تأمین آینده فرزندانشان نیستند. باید به فکر حل مشکلات و رفع موانع اصلی سر راه ازدواج جوانان یعنی ‌اشتغال و مسکن بود.
سراج
* يكي از خطراتی که برسر راه جوانان وجود دارد، معرفي محصولات دخاني جديد مانند سيگارهاي الكترونيك، سيستم‌هاي ايجاد بخار(ويپ) و سيستم‌هاي گرم كننده تنباكو به عنوان محصولات بي خطر است. جواناني كه با گمراهي و ترفندهاي صنايع دخاني براي اولين بار مواد دخاني را تجربه مي‌كنند، به راحتي در آنها وابستگي به نيكوتين ايجاد شده و به يك مصرف‌كننده دائمي مواد دخاني تبديل مي‌شوند. يكي از مهم‌ترين راهكارهاي حفاظت جوانان از آسيب‌ها و صدمات ناشي از مصرف دخانيات، ممنوعيت كامل تبليغات آن است که امیدواریم به آن ترتیب اثر داده شود.
ترکاشوند
* باید دید چرا در يك دهه اخير و به خصوص در غائله اغتشاشات پاييز 1401 و تاكنون دختران ايران هدف بيشترين برنامه‌ريزی‌ها و تهاجمات شناختی و فرهنگی بوده‌اند. به جرأت می‌توان گفت امروز راهبرد اصلی دشمنان در تقابل با انقلاب اسلامی و جلوگيری از پيشرفت و قوی شدن روزافزون ايران، به فساد و تباهی كشاندن جامعه با از بين بردن فرآيند تربيت نسل‌های غيور و باورمند به اعتلای اسلام و ايران است و اين راهبرد با تمركز ويژه بر دختران ايران زمين در حال پيگيری است. گزاف نگفته‌ایم اگر بگوییم دختران سرزمینمان رمز حیات ایران بوده و هستند. در این ایام دهه کرامت به روز دختر باید به عنوان روز بازخوانی کرامت دختر ایرانی مسلمان و ارزش و منزلت دختران ایران و نقش مهم و استثنایی آنان در این برهه بی‌نظیر تاریخ کشور توجه ویژه کرد.
مرتضوی
* دو، سه دهه است كه يوزپلنگ آسيايي به بهانه تكثير از طبيعت جدا می‌شود و در حالي كه ديگر نمی‌تواند به طبيعت بازگردد در اسارت تلف مي‌شود. مسئولان سازمان حفاظت محيط زيست كه در این مدت وظيفه حفاظت از يوزپلنگ آسيايي را بر عهده داشته‌اند پاسخ بدهند چرا پروژه‌هايي كه در دستور كار بوده موجب تلف شدن چندين يوز شده است. بعضی از كارشناسان حيات وحش مي‌گويند پروژه زنده‌گيري و تكثير در اسارت، نه تنها يوزپلنگ ايراني را نجات نمی‌دهد، بلكه آن را به انقراض نزديك مي‌كند؟
فرخی

نام:
ایمیل:
* نظر: