kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۵۹۱۶
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۴
 
 
 
یک فیلمساز و مستندساز آمریکایی در نشست تخصصی «بررسی نقش صهیونیسم در سینمای جهان» گفت: صهیونیست‌ها همه چیز را تحت کنترل خود دارند. آنها درواقع تمام دولت آمریکا، جهان موسیقی و خیلی چیزهای دیگر را کنترل می‌کنند. لابی صهیونیست جهان آمریکا را زیر سلطه خود دارد.
در چهارمین نشست از مجموعه نشست‌های نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم و فیلمنامه ایثار با عنوان «بررسی نقش صهیونیسم در سینمای جهان» با حضور جیمز یوبل، فیلمساز و مستندساز آمریکایی در سالن ستاره پردیس سینمای مهر کوهسنگی مشهد مقدس برگزار شد. در ابتدای این نشست جیمز یوبل درخصوص تحولاتی که از هفت ماه قبل در ایالت متحده آمریکا رخ داده است گفت:این تحولات بسیار مهم هستند و من در این چندماه من بارها در مورد آن صحبت کرده‌ام، سپتامبر سال گذشته نقطه آغاز این تحولات بود یعنی همان زمانی که یکی از فعالان موسیقی آمریکایی به نام کانیه وست روی قدرت صهیونیسم دست گذاشت و در این خصوص فعالیت‌هایی انجام داد.
این فیلمساز ایالت فلوریدا اظهار کرد: او وارد شوی لباسی در فرانسه شد و پیراهنی پوشید که روی آن نوشته شده بود «جان سفیدپوستان مهم است». درواقع او با این کار به جامعه صهیونیسم اعلام جنگ کرد.
وی افزود: بیشتر از 90 درصد از موزیسین‌های سیاه‌پوست زیر سلطه‌ صهیونیست‌ها هستند، به‌عنوان مثال اگر شخصیت‌‌های مختلفی از سیاه‌پوستان کنار اوباما یا ترامپ می‌نشستند، همواره یک یهودی حضور داشت که بگوید کدام متن باید برای سخنرانی انتخاب شود، آنها همه چیز را تحت کنترل خود دارند. یهودی‌ها در واقع تمام دولت آمریکا، جهان موسیقی و خیلی چیزهای دیگر را کنترل می‌کنند. لابی صهیونیسم جهانی، آمریکا را زیر سلطه خود دارد.و این مسئله را بعینه می‌توان در تولیدات رسانه‌ای آمریکا در اکثر مختلف شبکه‌های رادیو تلویزیونی مشاهده کرد و البته سرآمد همه اینها نقش آشکار لابی صهیونیستی در اکثر قریب به اتفاق آثار تولید شده در سینمای ‌هالیوود است و البته باید به این نکته نیز اشاره کنم که این مهم نه تنها در ‌هالیوود بلکه در بسیاری از تولیدات مشترک آمریکا با سایر کشورها و همچنین برخی آثار سینمایی تولید شده توسط کشورهای اروپایی آشکارا به چشم می‌خورد. 
جیمز یوبل بیان کرد: در اوایل نوامبر، یک بازیکن بسکتبال، در توئیتر فیلمی را منتشر کرد که عنوان آن بود «از خواب بیدار شوید» این فیلم در سال 2018 تولید شد و بخشی از آن نقش عظیم صهیونیست‌ها در تجارت برده‌داری را آشکار می‌کرد.
وی افزود: او پنج میلیون دنبال‌کننده در توئیتر داشت و مردم زیادی تبلیغات او را دیدند و بسیاری از یهودی‌ها به او حمله کردند زیرا آنها می‌خواستند بگویند ما نقشی در تجارت برده علیه سیاه‌پوستان نداشتیم. درحالی‌که این بازیکن بسکتبال تحت فشار قرار داشت تحول دیگری در نیویورک اتفاق افتاد که در آن گروهی از افراد به کمک او شتافتند و تظاهرات کردند. در همین زمان هم ناسیونالیست‌ها نیز فعالیت‌هایی را راجع به نقش یهود در برده‌داری سیاه‌پوستان آغاز کردند.
یوبل با اشاره به مدارس آمریکا گفت: یکی از جاهایی که این پویش به سریع‌ترین شکل خود پیش می‌رود مدارس عمومی است. یهودی‌ها نقش‌شان در تجارت برده را همیشه انکار کرده‌اند، به جای دفن این اطلاعات، تلاش می‌کنند تا مقصر تجارت برده را هر گروهی به جز یهودی‌ها بدانند و در این خصوص آثار سینمایی زیادی می‌سازند.
وی افزود: در این خصوص کتابی منتشر شد با نام یهودی‌هایی که سیاه‌پوستان را فروختند، که تبلیغات فروش بردگان سیاه‌پوست توسط یهودی‌های آمریکایی در روزنامه‌های قدیمی بود، تبلیغاتی که خود یهودی‌ها در دو سده قبل در روزنامه‌ها چاپ کرده‌ بودند، محتویات این تبلیغات یا فروش و به حراج گذاشتن سیاه‌پوستان بود یا تبلیغ برای جایزه به کسانی که سیاه‌پوستان فراری را لو می‌دادند.
یوبل گفت: من در این حوزه کتاب‌های زیادی خواندم و این کتاب‌ها مرا به این باور رساندند که تاریخ برده‌داری سیاه‌پوستان بدترین جنایت در تاریخ بشریت است، چراکه میلیون‌ها سیاهپوست جان خود را از طریق این تجارت کثیف از دست دادند، این تجارت حدود 460 سال طول کشید. 
وی اظهار کرد: صهیونیست‌ها و دولت اسرائیل که در واقع قرارگاه و مرکز آنان است نمی‌خواهند مردم راجع به حقیقت برده‌داری چیزی بدانند چراکه اگر قرار بود در یک دادگاه جهانی تصمیمی اتخاذ شود، برای اسرائیل و بسیاری از یهودی‌های قدرتمند در سراسر جهان احکامی صادر خواهد که باید تریلیون‌ها دلار پرداخت کنند و این نقطه‌ آسیب‌پذیر یهودی‌ها است. فیلمسازان می‌توانند با استفاده از آثار سینمایی اهمیت این ماجرا را به جهان‌نمایش دهند.
نام:
ایمیل:
* نظر: