kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۵۹۱۱
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۹
 
 
* حلول ماه ذیقعده و آغاز دهه کرامت، ولادت باسعادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه و برادر گرامیشان امام مهربانی‌ها علی‌ابن‌موسی‌الرضا علیهماالسلام بر عاشقان اهل بیت مبارک‌باد.
شیخ‌الاسلام
* نکته مهم در دریانوردی ناو گروه 86 ارتش جمهوری اسلامی ایران که توانسته پس از طی مسافت بیش از ۶۰ هزار کیلومتری به دور دنیا در طی 240 روز موفق به کشور باز گردد این است که از دو شناور ایرانی مکران و دنا استفاده شده است. فناوری موجود در این دو شناور بزرگ و مدرن، کاملا ایرانی و با استفاده از توانمندی متخصصین داخلی بوده است. این موضوع از آن جهت قابل اهمیت می‌باشد که در طی ۲۴۰ روز گذشته این شناورها از آب‌های مختلف با طول موج‌های متفاوت و آب و هواهای متغیری عبور کرده‌اند که هر کدام از این نوع آب و هوا می‌تواند برای یک شناور مخاطرات خاصی را داشته باشد. می‌خواهم عرض کنم طی این مسیر با موفقیت و به واسطه توانمندی متخصصان داخلی  موجب غرور ملی است.
محبوبی
* قرارداد راه آهن رشت- آستارا که با حضور رئيس جمهور ايران و نخست‌وزير روسيه امضا شد‌، یك خبر خوب و مهم از استفاده بهتر از موقعيت جغرافيايي خدادادي و افزايش ظرفيت‌هاي ترانزيتي كشور است كه اصلا نبايد لابه‌لاي اخبار حاشيه‌اي گم شود. قابل توجه جماعتي كه هشت سال تمام كشور را معطل برجام‌شان نگه داشته و مدعي بودند بدون آن نمی‌توانند كشور را اداره كنند.
دادخواه
* حدود دو ماه قبل از شروع غائله‌ای با اسم رمز مهسا امینی و آغاز اعتراضات، اغتشاشات و در نهایت آشوب‌های خشونت‌طلبانه، مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان عالی قضایی، صراحتا موضوع «حراست از امنیت روانی مردم» را از جمله وظایف دستگاه قضا دانستند و برخورد با افراد شناخته شده و ناشناسی که هر روز با انتشار اخبار دروغ و شایعات بی‌اساس، امنیت روانی را مورد خدشه قرار می‌دهند را مطالبه کردند. در آن دو ماه فتنه و پس از آن، برخی از چهره‌های مشهور سینمایی و ورزشی همچون پیاده نظام جریان آشوب، با انتشار اخبار دروغ و بی‌اساس، روی این آتش بنزین رخته‌اند. چرا قوه قضائیه آنها را به خاطر این اخبار دروغ به پای میزمحکمه نمی‌کشاند؟ چرا اجازه می‌دهد با امنیت روانی مردم بازی کنند؟!
ندیری
* «سلبریتروریست»‌هایی که با تغییر ذائقه‌، سبک ‌زندگی و فرهنگ جامعه‌، بیشترین تلاش را در انحطاط اخلاقی آن دارند‌، بعد از هر اعدامی که بر اساس شرع و عقل و برای دفاع از حقوق لطمه‌دیدگان انجام می‌شود، دلسوز می‌شوند و مخالفت خود را با اعدام جانیان ابراز می‌دارند. 
حاتم‌پور
*تروریست‌ها همه از یک قماشند نباید با خودفروخته‌های خائن به ملت مماشات کرد. از دستگاه قضایی درخواست می‌شود ‌اشد مجازات را برای این وطن‌فروشان در نظر بگیرند. 
یوسفی تهران
* چند روز قبل، شهروز سخنوری معروف به الکس به جرم قاچاق انسان به‌قصد فحشا به دار مجازات آویخته شد‌. متهم در جریان تحقیقات و در نزد مقام تحقیق در دادسرا بارها به ارتکاب اعمال مجرمانه خود و راه‌اندازی زیرساخت‌های انجام اعمال خلاف عفت و فحشا در دوبی و مالزی اقرار کرده و برای جذب دختران ایرانی و ارتکاب فحشا توسط آنها اقدامات متعددی انجام داده است. روی سخنم با براندازان مشغول در شبکه های ضد‌انقلابی داخل وخارج است. این بدبخت‌ها چقدر بیچاره شده‌اند که تلاش کردند قاچاقچی نوامیس مردم را هم تبدیل به مبارز کنند. 
رضادوست
* رهبر معظم انقلاب مي‌فرمايند: وقتي به خانه مي‌آييد، نيم ساعت را به مطالعه كتاب اختصاص دهيد. چقدر كتاب‌ها را در همين نيم ساعت‌ها مي‌شود خواند. بنده دوره‌هاي بيست و چند جلدي كتاب را در همين فاصله‌هاي يك ربع ساعت خوانده‌ام. شايد صدها جلد كتاب را همين طور در اين فاصله‌هاي كوتاه خوانده‌ام. بسياري از افراد را هم مي‌شناسم كه اين گونه‌اند. هدفم از بازگویی این بیانات رهبرحکیم انقلاب این بود که بگویم واقعا چه فرصت‌های زیادی از ما به هدر رفته که می‌توانست به مطالعه کتاب اختصاص یابد.
ناصریان
*در روزهای اخیر 6 نفر از نیروهای غیرتمند فراجا اعم از کادر و سرباز برای حفظ امنیت کشور در سراوان توسط ‌اشرار به شهادت رسیده‌اند. چرا سلبریتی‌های وطن‌فروش داخلی که برای قاتلین خانه اصفهان سینه چاک می‌کردند در این مورد لال شده‌اند؟
بهرامیان
* نباید با  انفعال خود، ایران را بهشت قانون‌شکنان کنیم. در آمریکا، شهروندی که پرچم‌ شیطانی هم‌جنس‌بازان را آتش زد به ۱۵ سال زندان محکوم شد،در آلمان، پیرزن ۹۳ساله به‌خاطر انتقاد از دروغ‌های هولوکاست، بیش از ۱۲ سال را در زندان سپری کرد.  ده‌ها مورد مشابه دیگر در سراسر دنیا وجود دارد. اما در ایران‌، سلبریتی‌هایی که حرام شرعی و سیاسی کشف ‌حجاب را مرتکب شده‌اند، فقط یک و نیم میلیون تومان جریمه می‌شوند‌!
آیین
* درگیری‌های نظامی چند سال گذشته میان نیروهای مقاومت و ارتش رژیم غاصب اسرائیل و مخصوصاً درگیری‌های اخیر نشان داد گنبد آهنین برای مقابله با موشک‌های شلیک شده از سوی نیروهای مقاومت، کارآمدی چندانی ندارد و ان‌شاءالله فروپاشی این رژیم حتمی است. 
قمریان 
* رئیس‌جمهور سابق اخیرا افاضاتی داشته‌اند! گویا خبر ندارند مردم منتظرند تا او را برای پاسخگویی به ترک فعل‌هایش در دادگاه مشاهده کنند. 
عسگری
* آقای جهانگیری ! اظهارات اخیرتان درمورد پاسخگو بودن مسئولان واقعا مایه شرمساری است‌. بلایی که شما با سیاست استبدادی و متفرعنانه بر سر کشور آوردید تا دهها سال قابل جبران نیست خوب است بیشتر به کارهایتان فکر کنید و نمک به زخم مردم نزنید.
داوری
* از رسانه‌های دیداری و شنیداری درخواست می‌شود بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگزاران حج  را به زبان‌های مختلف جهان ترجمه کنند و در اختیار مشتاقان اسلام قرار دهند.
 بیگ‌زاده
* با توجه ‌به ‌اینکه کارشناسان جمعیت، مدت‌هاست بحران پیری جمعیت کشور را هشدار داده‌اند، باید تسهیلات و شرایط فرزندآوری برای زوج‌ها فراهم شود. یکی از این مشوق‌های بسیار ارزان، تهیه پوشک برای فرزندان است. هزینه پوشک بچه ماهانه به چند میلیون تومان می‌رسد و درآمدها با هزینه‌ پوشک بچه تناسبی ندارد. لذا باید بر قیمت پوشک بچه نظارت مؤثر وجود داشته باشد.  
صدری‌زاده
* وقتي در نمایشگاه بالای ۲۰۰ غرفه كتاب کمتر از ۱۰ غذاخوري دیده شده باشد‌، طبيعي است که جلوی غذاخوري‌ها صف ايجاد بشود و بدن انسان هم معمولا بعد از سه‌، چهار ساعت پياده‌روي به غذا نياز پيدا مي‌كند.ولی افراد مریض‌القلب که با هر اقدام جمهوری اسلامی مخالفت می‌کنند تلاش کردند با بزرگ‌نمایی صف غذا در نمایشگاه برجستگی‌های نمایشگاه کتاب امسال را به خیال خود زیر سؤال ببرند. 
کمالی
نام:
ایمیل:
* نظر: