kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۵۸۴۳
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۷
 
 
 
به دنبال تصویب شورای رقابت، شرط یک سال رهن بودن سند خودرو حذف شد.
به گزارش خبرگزاری‌ها، جلسه پانصد و هفتاد یکم شورای رقابت مورخ 02/03/ 1402 با موضوع اصلاح مصوبه 543 شورای رقابت (دستورالعمل 543 تنظیم بازار خودروهای سواری) مورخ 1401/11/11 برگزار شد.
در این جلسه بند 7 ماده 4 دستورالعمل 543 شورای رقابت (تنظیم بازار خودروهای سواری) مورخ 11/‏11/‏1401‬ مبنی بر «عرضه‌کننده خودرو موظف است روش‌های بازدارنده برای جلوگیری از انتقال سند حداقل به مدت یک سال، از جمله در رهن گرفتن سند خودرو، اتخاذ و اجرا کند»، حذف می‌گردد.
 گفتنی است، شرط رهن یک‌ساله سند خودرو مربوط به طرح یکپارچه فروش خودروها است که برای جلوگیری از سوداگری وضع شد اما اکنون شورای رقابت آن را حذف کرده است.
 ثبت‌نام 895 هزار نفر در سامانه خودرو
همچنین به گزارش خبرگزاری تسنیم، مطابق اعلام وزارت صمت دومین طرح سامانه یکپارچه فروش خودرو برمبنای فرآیند نوبت‌دهی برای محصولات خودروسازان داخلی از چهارشنبه سوم خردادماه آغاز شده است و متقاضیان تا پایان روز چهارشنبه 10 خردادماه فرصت دارند نسبت به انتخاب خودرو در سامانه یکپارچه اقدام کنند. البته فقط متقاضیان واجد شرایط که اطلاعات آنها از سوی بانک‌ها به سامانه ارسال شده است می‌توانند در تاریخ مذکور پنج اولویت خودرویی را به‌منظور تشکیل فهرست نوبت‌دهی در سامانه به ‌نشانی esalecar.ir انتخاب کنند و زمان ثبت‌نام تأثیری در اولویت عرضه خودرو ندارد. در حال حاضر پنج روز از آغاز این طرح می‌گذرد و مردم همچنان در ثبت‌نام اولیه دچار مشکل هستند.
تقدسی، مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو درباره مشکلات ثبت‌نام در سامانه یکپارچه فروش خودرو گفت: متقاضیان اگر در ساعات غیر اوج به سامانه مراجعه کنند می‌توانند بدون مشکل ثبت‌نام خود را نهایی کنند؛ با توجه به اینکه ثبت‌نام تا 10 خرداد ادامه دارد متقاضیان نگران تکمیل ثبت‌نام نباشند.
وی با بیان اینکه در هر دقیقه حدود 250 نفر موفق به انتخاب خودرو می‌شوند، افزود: به دلیل اینکه اولویت انتخاب، پنج خودرو شده است در نتیجه فرد، زمان بیشتری را در سامانه می‌ماند به همین دلیل انتخاب پنج اولویت زمان‌بر است؛ در نخستین مرحله از طرح یکپارچه فروش خودرو، یک انتخاب انجام می‌شد و کندی به مراتب کمتر بود. مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو گفت: تاکنون 895 هزار نفر توانستند در سامانه یکپارچه فروش خودرو پنج اولویت خودرویی خود را انتخاب کنند. البته یک بار اولویت به هر کد ملی داده می‌شود و براساس اولویتی که متقاضی دریافت کرده انتخاب خودرو انجام می‌شود.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: