kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۵۷۷۸
تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۹
مجید مجیدی:
یک کارگردان سینما گفت: باید درخصوص آداب زیارت آثاری ساخته شود، به خصوص برای کودکان و نوجوانان اما ما در این حوزه خوب کار نکردیم و نتوانستیم گوهر وجودی امام رضا(ع) را معرفی کنیم.

به گزارش ایسنا، مجید مجیدی، در حاشیه اکران چهار فیلم مستند در جریان نمایش آثار منتخب سینمای ایران در دهه کرامت که در پردیس مهر کوهسنگی برگزار شد، اظهار کرد: از کودکی بین ما و امام رضا(ع) پیوندهایی وجود دارد و از همان دوران‌ کودکی خاطراتی با آستان مقدس ایشان داریم.
وی افزود: ویژگی‌های منحصر به‌فردی در آستان قدس و شخصیت مقدس امام رضا(ع) وجود دارد. این آستان زوایای پنهانی دارد که ویژه بوده و گنجینه بسیار بزرگی است، جای تاسف دارد این گنجینه‌های بسیار عظیم و بزرگ مخفی باقی مانده است.
این کارگردان سینما با بیان اینکه یکی از توفیقات زندگی من این بود که فیلم پیامبر(ص) را ساختم، عنوان کرد: کارهایی که نسبت به خود اهل بیت(ع) انجام می‌شود آثار درخوری است. اگر کارهای اساسی انجام شود، ماندگار می‌شود و تاثیرات خود را باقی می‌گذارد. من بسیار تلاش کردم برای امام رضا(ع) فیلم بسازم اما به سدهای بزرگی برخورد کردم، چراکه به این حوزه نگاه جدی وجود ندارد.
وی بیان کرد: باید درخصوص آداب زیارت آثاری ساخته شود، به خصوص برای کودکان و نوجوانان باید به صورت ریشه‌ای کار کنیم. ما در این حوزه خوب کار نکردیم و نتوانستیم گوهر وجودی امام رضا(ع) را معرفی کنیم که این یکی از خسارت‌های جبران‌ناپذیر است. نتوانستیم درخصوص ساحت مقدس امام رضا(ع) فرهنگ‌‌سازی کنیم که فیلم می‌تواند این‌ کار را به خوبی انجام دهد. کار تاریخی بسیار سخت است، در حوزه آثار روز اجتماعی زمینه‌های زیادی در آستان قدس وجود دارد که می‌توان ورود پیدا کرد.
مجیدی با‌ اشاره به اینکه ظرفیت‌های بسیار بزرگ تاریخی، فرهنگی و معنوی در آستان قدس وجود دارد، تصریح کرد: باید درخصوص نسل کودک، نوجوان و جوان فارغ از نگاه‌های سلیقه‌ای کار کنیم که بسیار سخت است. در کودک، نوجوان و جوان ارادت وجود دارد اما نمی‌دانند چگونه خود را با امام رضا(ع) پیوند بزنند و ایشان چه نقش و جایگاهی دارند. این موضوع نیازمند کار پژوهشی و تحقیقی فراوانی است. خلاء بزرگی وجود دارد، در جامعه نباید دین‌گریزی اتفاق بیفتد. دین‌زدایی خطر بزرگی برای کشور است که فضای مجازی نیز دامن می‌زند و ذهن جوانان را نسبت به ‌اندیشه‌های اعتقادی متزلزل می‌کند. نبرد بزرگی در این عرصه داریم که همه باید کمک کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: