kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۵۷۳۳
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۵
 
 
 
دبیر شورای نگهبان گفت: دوران دفاع مقدس فقط یک مقطع تاریخی نیست، بلکه یادآور یک فرهنگ و روش زندگی است و اگر این روش و سبک زندگی در جامعه حکمفرما شود، مشکلات کشور بسیار سریع‌تر حل خواهد شد.
آیت‌الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان در جلسه این شورا با گرامیداشت دهه کرامت اظهار داشت: در دهه کرامت به سر می‌بریم که با سالروز میلاد حضرت معصومه (س) آغاز شده و اکنون در آستانه روز بزرگداشت حضرت احمد بن موسی شاهچراغ‌(ع) هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، وی با بیان اینکه میلاد حضرت امام رضا‌(ع) در پایان این دهه مبارک است، ابراز داشت: چنین ایامی فرصت‌های ارزشمندی برای معرفی کامل‌تر ابعاد شخصیتی این اسوه‌های بی‌نظیر است.
حضرت معصومه(س) الگویی قابل اتکا برای زنان مسلمان است
آیت‌الله جنتی درباره حضرت معصومه (س) نیز گفت: زندگی مجاهدانه‌ حضرت معصومه (س) که میلادشان را پشت سر گذاشتیم، الگویی قابل اتکا برای زنان مسلمان است.
دبیر شورای نگهبان اضافه کرد: توصیفاتی مانند عظیم‌الشأن بودن نزد خداوند، دارا بودن مقام شفاعت و وجوب بهشت برای زائران ایشان که در کلام ائمه اطهار‌(ع) آمده است، نشان‌دهنده برخورداری این بانوی بزرگوار از فضایل ارزشمند است.
آیت‌الله جنتی به حماسه فتح خرمشهر توسط رزمندگان اسلام در سال ۱۳۶۱ نیز ‌اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: امروز سالروز آزادی خرمشهر است که به همین مناسبت روز مقاومت، ایثار و پیروزی نام‌گذاری شده است. یاد و خاطره همه مردان و زنانی که خداباورانه برای خلق این حماسه مجاهدت کردند را گرامی می‌داریم.
وی به مقاومت مردم دزفول نیز ‌اشاره کرد و اظهار داشت: روز پنج شنبه هم در تقویم به احترام مقاومت‌های دلیرانه مردم دزفول در هشت سال دفاع مقدس، روز دزفول و روز مقاومت و پیروزی نام‌گذاری شده است. ایستادگی و مقاومت مردم این شهر بارها مورد توجه حضرت امام خمینی(ره) قرار گرفت.
دبیر شورای نگهبان تاکید کرد: دوران دفاع مقدس فقط یک مقطع تاریخی نیست، بلکه یادآور یک فرهنگ و روش زندگی است که مبتنی بر ایثار و اخلاص و شجاعت است. حقیقت این است که اگر این روش و سبک زندگی در جامعه حکم‌فرما شود و همه آحاد جامعه و به‌ویژه مسئولین با برخورداری از این فرهنگ حرکت کنند، مشکلات کشور بسیار سریع‌تر حل خواهد شد.
 
نام:
ایمیل:
* نظر: