kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۵۵۹۸
تاریخ انتشار : ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۶
رئیس ‌اتحادیه نمایشگاه‌داران تهران خبر داد
رئیس ‌اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با‌اشاره به کاهش شدید قیمت خودرو‌های مونتاژی، گفت: قیمت برخی از این خودروها تا یک میلیارد و 100 میلیون تومان افت کرد.

به گزارش فارس، سعید مؤتمنی در مورد کاهش شدید قیمت خودروهای مونتاژی خبر داد: طی هفته‌های گذشته در مجموع قیمت خودروهای داخلی و مونتاژی کاهشی بوده و در مواردی نیز ثبات قیمت وجود داشته اما اغلب خودروهای تولید داخل و مونتاژی کاهش قیمت داشته است.
وی افزود: در چند روز گذشته قیمت تیگو 8 کاهش قابل توجهی داشته است. به طوری که مدل 1401 این خودرو از چهار میلیارد و 200 میلیون تومان به سه میلیارد و 100 میلیون تومان کاهش یافته است و مدل 1402 این خودرو نیز اکنون در بازار حدود سه میلیارد و 350 میلیون تومان است.
رئیس ‌اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران اظهار داشت: خودرو جک اس 5 نیز که تا چند روز پیش در بازار به قیمت یک میلیارد و 900 میلیون تومان عرضه می‌شد به حدود یک میلیارد و 670 میلیون تومان رسیده است. قیمت خودرو دیگنیتی پرایم نیز از دو میلیارد و 400 میلیون تومان به حدود دو میلیارد و 70 میلیون تومان کاهش یافته است.
موتمنی به کاهش 400 میلیون تومانی خودرو فیدلیتی ‌اشاره کرد و گفت: فیدلیتی هفت نفره که تا چند روز گذشته به قیمت دو میلیارد و 300 میلیون تومان در بازار عرضه می‌شد به یک میلیارد و 950 میلیون تومان رسیده و فیدلیتی پنج نفره نیز از دو میلیارد و 250 میلیون تومان به یک میلیارد و 930 میلیون تومان کاهش یافته است.
کارشناس بازار خودرو به کاهش قیمت خودروهای داخلی ‌اشاره کرد و افزود: قیمت دنا اتومات طی روزهای گذشته از 950 به 910 میلیون تومان و شاهین از 640 به 610 میلیون تومان و تارا نیز از 920 میلیون تومان به 905 میلیون تومان کاهش یافته و قیمت تارا دنده‌ای نیز از 730 میلیون تومان به 715 میلیون تومان افت کرده است. بر این اساس با مصوبه شورای رقابت و تاکید وزارت صمت بر لزوم اجرای این مصوبه قیمت خودروها کاهشی شده است.
گفتنی است، شورای رقابت حدود دو هفته پیش قیمت 17 خودروی مونتاژی را برای اولین‌بار مصوب کرد. با توجه به اینکه قیمت خودروهای مونتاژی بین 100 تا 800 میلیون تومان کمتر از قیمت کارخانه‌ای این خودروها تعیین شد لذا قیمت این خودروها بلافاصله در بازار در حدود 16 درصد کاهش یافت. این شورا در 20 فروردین‌ماه امسال هم قیمت خودروهای تولید داخل را نیز مصوب و ابلاغ کرد که بر اساس این مصوبه قیمت خودروهای تولید داخل حدود 29‌درصد افزایش یافت.

نام:
ایمیل:
* نظر: