kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۲۲۰۶
تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۷
باحضور جمعی از مردم، خانواده شهدا، دانشجویان و طلاب حوزه علمیه از کتاب دریاقلی «ناجی آبادان» این شهید قهرمان آبادانی رونمایی گردید.
 
 
 
در این مراسم حاج حسین کاجی راوی دفاع مقدس، معرفی قهرمانان گمنام کشور ایران در حوزه جهاد و شهادت را وظیفه همگان دانست و تاکید کرد: متاسفانه مردم ایران به‌خصوص نسل جوان با حماسه‌آفرینان این سرزمین آشنایی کاملی ندارند که نیاز است در این عرصه کارهای زیادی انجام گیرد.
وی ادامه داد: اگر این قهرمانان حماسه‌آفرین در کشورهای دیگر بودند ده‌ها فیلم سینمایی و سریال از زندگی آنها می‌ساختند ولی اینجا با اینکه سال‌ها از شهادت و دلاورمردی آنها گذشته است برای بعضی از آنها حتی کلیپی، کتابی و حتی عکسی چاپ نشده است لذا وظیفه ما است که باید وارد میدان شده و برای معرفی این قهرمانان گمنام قدم برداریم.
حاج حسین کاجی با اشاره قهرمان گمنام منطقه ذوالفقاریه که با کار بزرگ خود ناجی آبادان شد، اظهار داشت: قهرمان گمنام و مظلوم کوی ذوالفقاری، «دریا قلی سورانی» است که اگر حماسه، غیرت و تعصب این جوان با اخلاق ایرانی نبود آبادان سقوط کرده بود و او ناجی آبادان و افتخار ایران است لذا برای شناخت بیشتر این قهرمان کتاب دریا قلی را بخوانید و به ایرانی بودن خود افتخار کرده و به دیگران نیز خواندن کتاب این قهرمان را معرفی کنید.
گفتنی است کتاب «دریا قلی، ناجی آبادان» در ۱۲۱ صفحه توسط انتشارات حماسه یاران منتشر و روانه بازار شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: