kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۲۱۹۳
تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۹
اقتصاددانان آمریکایی هشدار دادند
 
 
 
اقتصاددانان آمریکایی هشدار دادند که 186 بانک آمریکا در معرض خطر ورشکستگی قرار دارند.
به گزارش اسپوتنیک، اقتصاددانان آمریکایی نسبت به گسترش دامنه بحران بانکی در آمریکا و ورشکستگی بانک‌های بیشتر در این کشور هشدار دادند. بررسی گروهی از اقتصاددانان نشان داد که دست‌کم ۱۸۶ بانک آمریکایی در معرض خطر سقوط مشابه بانک سیلیکون ولی قرار دارند.
این گروه از اقتصاددانان آمریکا با استناد به محاسباتی که حاکی از کاهش تازه در ارزش دارایی‌های بانکی در آمریکا است، اعلام کردند که همه این ۱۸۶ بانک آمریکا با چالش‌های مشابهی رو‌به‌رو خواهند شد.
تیم تحقیقاتی اقتصاددانان آمریکا متشکل از «اریکا زووی جیانگ» از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، «گرگور ماتوس» از دانشکده مدیریت کلوگ دانشگاه نورث وسترن، «توماس پیسکورسکی» از دانشکده بازرگانی کلمبیا و «آمیت سرو» از دانشگاه استنفورد بودند. این اقتصاددانان نسبت به افزایش سطح آسیب‌پذیری سیستم بانکی آمریکا هشدار دادند.
پیش از این دومین بانک ایالات متحده به‌دلیل آنچه که قانونگذاران آن را ریسک سیستمیک می‌نامند تعطیلی خود تا زمان نامعلوم را اعلام کرد و بسته شد. این بانک درواقع دومین بانکی است که در کمتر از یک هفته گذشته ورشکستگی و تعطیلی خود را در آمریکا اعلام می‌کند.
پیش‌تر نیز بانک «سیلیکون ولی»، پس از آنکه سپرده‌گذاران به یکباره وجوه خود را برداشت کردند، مجبور به تعطیلی شده و روز دوشنبه اعلام شد که «سیگنچر بانک» مستقر در نیویورک نیز مجبور به بستن درهای خود شده است. 
ضرر خودروساز اروپایی با خروج از روسیه
بحران اقتصادی غرب که از سال 2008 آغاز شده و نتیجه مشکلات آمریکاست، با جنگ روسیه و ناتو در اوکراین رو به وخامت گذاشته است. تحریم روسیه هم به مشکلات اروپا افزوده است. به گزارش خبرگزاری تاس، «کلاوس زلمِر»؛ مدیرعامل اشکودا، شرکت خودرو‌سازی چک، روز پنجشنبه اعلام کرد که این شرکت وابسته به فولکس واگن، به‌دلیل خروج از بازار روسیه پس از 24 فوریه 2022، تقریبا 700 میلیون یورو ضرر کرده است.
براساس این گزارش، برای شرکت اشکودا، روسیه دومین بازار بزرگ خارجی از نظر حجم فروش تا سال 2021 بوده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: