kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۲۰۵۶
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۴
یک روزنامه صهیونیستی خبر داد: 255 سرمایه‌گذار آمریکایی به نتانیاهو هشدار دادند تغییرات مدنظر او باعث فروکش تزریق نقدینه از خارج خواهد شد.
 
 
 
تایمز اسرائیل نوشت: در آخرین هشدار از احتمال ریزش اقتصادی فاجعه‌بار در صورت تصویب لایحه جنجالی مدنظر نتانیاهو، ۲۵۰ سرمایه‌گذار مالی مقیم ایالات متحده در نامه‌ای به وی نوشتند که طرح برنامه‌ریزی شده دولت وی برای تغییر نظام قضایی محتمل است تزریق نقدینه تازه به اسرائیل را فروکاهد.
نام جفری گلداشتاین معاون وزیر خزانه‌داری پیشین ایالات متحده در میان امضاکنندگان نامه به چشم می‌خورد؛ در این نامه آمده است که لایحه برنامه‌ریزی شده همچنین دفاع از اسرائیل در عرصه‌‌های بین‌المللی را دشوارتر خواهد کرد.
بنا به گزارش کانال ۱۲، که اول بار روز یکشنبه از چنین نامه‌ای خبر داد، در این نامه آمده است که «بسیاری از رهبران جامعه تجاری احساس خواهند کرد که ناچارند در اتکای خود به اسرائيل به‌عنوان مقصد استراتژیک سرمایه‌گذاری، کشف استعدادهای تازه، ایجاد مراکز مهندسی و حفظ دارایی‌های معنوی، تجدید نظر کنند.» در همین حال، سران اپوزیسیون دولت نتانیاهو با هم عهد کردند رأی‌گیری نهایی لایحه اصلاحات را بایکوت کنند. چهار حزب اپوزیسیون کنست گفتند رأی نهایی تصویب اصلاح نظام قضایی دولت، که گمان می‌رود تا پایان ماه انجام شود را بایکوت کنند. 
در پی جلسه‌ای که با حضور یائیر لپید رهبر «یش عتید»، بنی گانتز 
رهبر «اتحاد ملی»، آویگدور لیبرمن رهبر «یسرائل بیتنو»، و مراو مخائلی رهبر حزب «کار» تشکیل شد، این احزاب در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند «هر کار ممکن برای ممانعت از تصویب قوانین مذکور خواهند کرد، اما اگر به قرائت سوم برسیم»، که آخرین قرائت پیش تبدیل لایحه به قانون است، «ما مشارکت نخواهیم کرد و رأی‌گیری مجمع عمومی را بایکوت خواهیم کرد.»
چهار حزب اپوزیسیون که بدون دو حزب عرب اپوزیسیون تشکیل جلسه دادند، تأکید کردند که بدون توقف روند قانونگذاری در دیالوگ مشارکت نخواهند داشت زیرا مایل نیستند [از ایشان به‌عنوان] 
«برگ انجیر» [برای اختفای اشکالات] روند قانونی استفاده شود.
دولت ائتلاف نتانیاهو همچنان به تسریع روند قانونگذاری ادامه می‌دهد، و علی‌رغم آنکه مخالفان ده هفته متوالی علیه اصلاحات تظاهرات کرده‌اند،‌ قرار قرائت اول دو تا از لایحه‌های اصلاحات در پلنوم تعیین شده است. این لایحه‌ها که گمان می‌رود به سهولت به تأیید برسند، به کمیته مربوطه بازگردانده خواهند شد تا برای قرائت‌های دوم و سوم، که معمولا بسرعت در پی هم صورت می‌گیرند، آماده شوند.
علاوه ‌بر این، چهار حزب اکثریت- یهود اپوزیسیون تصریح کردند که اگر ایتسخاک هرتزوگ رئیس‌جمهوری کشور چارچوبی برای مناظره بر سر اصلاحات مقرر ارائه کند، آنها درخصوص چارچوب مستقیما با خود ریاست جمهوری گفت‌وگو خواهند کرد و با ائتلاف وارد مذاکره نخواهند شد- مگر آنکه پیش- شرط ایشان برای توقف روند قانونگذاری پذیرفته شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: