kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۱۹۲۸
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۹

 

یک انتصاب عجیب در شرکت سیدکو که بزرگ‌ترین هلدینگ‌ سیمانی کشور است نارضایتی دلسوزان صنعت سیمان را برانگیخته است.
این شرکت یکی از هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی‌(سهامی عام) و وابسته به بانک ملی و یک شرکت دولتی است. حالا یک انتصاب عجیب، این شرکت را با حواشی زیادی از جمله نارضایتی دلسوزان صنعت سیمان مواجه ساخته است.
«م.ت» در دوران دولت سابق، مدیرعامل شرکت سیمان ساروج بوشهر بود که با شروع به کار دولت سیزدهم از این مقام کنار گذاشته شد و در کمال شگفتی امسال مقامی بالاتر دریافت کرد.
وی در حالی اکنون عضو موظف هیئت‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع سیمان یا همان سیدکو است که همزمان در 3 شرکت و موسسه هم مشغول به فعالیت است و مشخص نیست چگونه وقت آن را دارد که در بزرگ‌ترین هلدینگ سیمان کشور خدمت کند؟
او از سال 92 تاکنون در 10 شرکت و موسسه در سمت‌های مهمی چون عضو هیئت‌مدیره، مدیرعامل و نایب‌رئیس ‌و معمولا هم همزمان در چندین شرکت مشغول به‌کار بوده است.
«م. ت» هم‌اکنون رئیس ‌هیئت‌مدیره شرکت دم آرای سبز ایرانیان است که شرکتی بزرگ در زمینه تهیه، توزیع، خرید و فروش کلیه کالاهای مجاز بازرگانی همچنین خرید و فروش و صادرات و واردات کلیه اقلام و مواد بهداشتی و آرایشی است.
وی علاوه‌براین عضو هیئت‌مدیره شرکت نوآوران مدیریت سبا هم هست که شرکتی بزرگ در زمینه انرژی‌های تجدید‌پذیر، تامین سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی، مشارکت در تولید، خرید و فروش انرژی برق، خرید و فروش عمده برق از داخل و خارج کشور، سوآپ سوخت و برق، انجام کلیه فعالیت‌های مرتبط با بازرگانی برق و سایر حامل‌های انرژی و مشارکت در اجرای طرح‌های مرتبط با صنعت برق است.
ضمن اینکه وی اکنون نایب‌رئیس ‌هیئت‌مدیره بنیاد خیریه «ت» هم هست. اکنون سؤال اینجاست که وی با این همه مشغله کاری در حوزه‌های مختلف، چگونه در دولت با حقوقی نجومی مشغول به خدمت است؟
«م.ت» از افراد فعال در بنیاد باران؛ خواهرزاده رئیس‌جمهور دوره اصلاحات؛ برادر نماینده سابق و اصلاح‌طلب یکی از شهرهای استان یزد است.
با توجه به اینکه داشتن مسئولیت در شرکت‌های خصوصی و همزمان داشتن پستی مهم در یک شرکت بزرگ دولتی می‌تواند موجبات سوءاستفاده را فراهم آورد، ضرورت دارد نهادهای نظارتی در این خصوص ورود کرده و گلایه دلسوزان صنعت سیمان کشور را پیگیری کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: