kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۱۷۴۴
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۴
 
دادستان تهران گفت: قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست دو زورگیر به اتهام محاربه از طریق کشیدن سلاح سرد صادر شد.
به گزارش خبرگزاری میزان، علی صالحی اظهارداشت: در راستای دستور رئیس‌قوه قضائیه مبنی بر رسیدگی خارج از نوبت و برخورد قاطع و قانونی با مرتکبین جرایم و سرقت‌های خشن، قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست دو زورگیر به اتهام محاربه از طریق کشیدن سلاح سرد صادر شد.
صالحی افزود: این افراد شکات زیادی داشتند که متأسفانه در ملاء عام با استفاده از قمه از شهروندان به ویژه زنان زورگیری می‌کردند و فیلم بعضی از سرقت‌هایشان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.
وی ادامه داد: این دو نفر بیشتر در شمال غربی شهر تهران، طی چندین فقره زورگیری و با ایجاد جراحت‌های شدید به خانم‌ها حین سرقت دست به اعمال مجرمانه می‌زدند.
دادستان تهران با اشاره به صدور کیفرخواست به اتهام محاربه برای متهم اصلی گفت: این فرد با استفاده از شمشیر و قمه و ایجاد رعب و وحشت در میان مردم، در بازه‌های زمانی متعدد، ۹ نفر را به یک سبک و جلوی جمعیت مورد ارعاب و تهدید و ضرب و جرح شدید قرار می‌داد و گوشی موبایل و سایر وسایل آنها را با زور سرقت می‌کرد.
صالحی افزود: نفر دوم به عنوان راننده موتورسیکلت در بعضی از سرقت‌ها همدستی می‌کرده و اتهام وی نیز معاونت در محاربه است.
وی با تأکید بر انجام اقدامات حفاظتی و امنیتی شهروندان در ایام نوروز گفت: لازم است خانواده‌ها برای پیشگیری سرقت از منازل، تدابیر حفاظتی را انجام دهند و جلوی خسارت‌های احتمالی را بگیرند.
نام:
ایمیل:
* نظر: