kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۱۶۸۳
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۶
 
 
 
معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه سیر کرونا طی ۱۰ روز گذشته، به صورت مداوم افزایشی نبوده، گفت: فعلا پیش‌بینی از ورود به موج جدید یا افزایش جدی مبتلایان را 
نداریم.
سعید کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره روند ابتلا به کرونا در کشور، گفت: افزایش موارد کرونا در کشور قابل توجه نیست. البته که در طول زمان تغییرات و بالا و پایین شدن طبیعی است، اما آن‌طور نیست که وارد پیک جدیدی شده باشیم.
 موج هشتم بیماری در کشور تقریبا تمام شده است. با این حال این تغییرات و افزایش و کاهش‌ موارد با جمعیت ۸۵ میلیونی جامعه طبیعی است. فعلا انتظار نداریم که وارد پیک جدید شویم.
کریمی با بیان اینکه افزایش مواردی که در کرونا رخ داده است، جدی نیست، افزود: این‌طور نیست که بگوییم ورودی‌هایمان به‌طور جدی بالا رفته یا بستری‌هایمان به‌طور چشمگیری افزایش یافته است. ما روزانه آمار مراجعین کرونا به بیمارستان‌هایمان را داریم و در این زمینه افزایش جدی نداشتیم و بستری‌های جدی اتفاق نیفتاده است، بنابراین فعلا پیش‌بینی از اینکه بخواهیم وارد یک موج جدید شویم یا افزایش جدی داشته باشیم، نداریم، مگر اینکه اتفاق جدیدی رخ دهد. به‌عنوان مثال جهش جدیدی از ویروس رخ دهد و... که تا به امروز خدا را شکر چنین موردی نداشتیم.
وی تاکید کرد: بنابراین تغییرات در آمار در کشوری که ۸۵ میلیون جمعیت دارد، طبیعی است. آنچه اهمیت دارد، سیر و روند کروناست. سیر کرونا طی حدود یک هفته و ۱۰ روز گذشته، به صورت مداوم افزایش‌یابنده نبوده است و آمار بالا و پایین داشته است. بر این اساس فعلا از نظر کرونا انتظار بروز مشکل جدی نداریم. در عین حال بیمارستان‌های ما آمادگی کامل برای ارائه خدمت
 دارند.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در کشور ۱۵۶ هزار تخت بیمارستانی داریم و اکنون تعداد موارد اصلا قابل مقایسه با امکانات‌مان نیست و خدمت‌رسانی به‌خوبی قابل انجام است. باید توجه کرد که ما در پیک‌های دشوار کرونا از پس خدمت‌رسانی برآمدیم و اکنون که شرایط بسیار بهتر است.
آخرین وضعیت کرونا و رنگ‌بندی شهرهای کشور 
مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت دیروز اعلام کرد: بر اساس آخرین به‌روز‌رسانی‌ها، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز از ۱ به ۴ و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی از ۱۳ به ۲۳ شهر افزایش یافت. همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از ۱۱۸ به ۱۸۶ و تعداد شهرهای با وضعیت آبی از ۳۱۶ به ۲۳۵ شهر رسید.
همچنین طی 24 ساعت گذشته 15 بیمار کرونایی در کشور جان خود را از دست دادند و 569 بیمار جدید شناسایی شدند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: