kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۱۳۰۷
تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۲
آغاز هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال ایران

نبرد حساس تراکتور و پرسپولیس در تبریز تلاش سپاهان برای حفظ صدرنشینی است 

در حساس‌ترین بازی روز نخست هفته بیست و دوم  لیگ برتر فوتبال ایران پرسپولیس در تبریز مهمان تراکتور است.
 
 
 
سرویس ورزشی-
 
دیدارهای هفته بیست و دوم لیگ برتر از امروز یکشنبه با انجام ۴ مسابقه آغاز می‌شود. حساس‌ترین بازی‌های این هفته در تبریز و اصفهان است جایی که پرسپولس مهمان تراکتور است و سپاهان از هوادار میزبانی می‌کند. بازی تراکتور و پرسپولیس یکی از مسابقات تعیین‌کننده در سرنوشت قهرمانی لیگ محسوب می‌شود. پرسپولیس 
۴۲ امتیازی اکنون با یک امتیاز کمتر نسبت به سپاهان در رده دوم ایستاده است. از سویی دیگر تراکتور هم ۵ هفته بدون باخت را پشت سرگذاشته و با ۳۶ امتیاز در رده پنجم جدول لیگ است. هواداران تراکتور معتقدند اگر بتوانند در این بازی برنده شوند شانس قهرمانی در لیگ برتر همین فصل را هم خواهند داشت. هرچند این مسابقه با حکم کمیته انضباطی بدون تماشاگر برگزار خواهد شد و به همین دلیل احتمال دارد مسابقه در ورزشگاه شهید سردار سلیمانی تبریز به جای ورزشگاه یادگار امام برگزار شود.
تراکتور در این مسابقه دو بازیکن مطرح خود یعنی ‌هاشم‌نژاد و ‌هادی محمدی را ندارد. ‌هاشم‌نژاد هفته گذشته یکی از سه گل زیبای تیمش را به نفت آبادان زد و محمدی هم از جمله مدافعان مستحکم تیم محسوب می‌شود. پرسپولیس اما شرایط پرنوسانی در این هفته‌ها داشته است. هرچند اکنون بازیکنان آماده‌ای در خط حمله دارد. با این حال تراکتور با ۲۷ گل زده یک گل هم از پرسپولیس بیشتر زده اما گلزنی به پرسپولیس کار دشواری است. سرخپوشان در این فصل فقط ۹ گل خورده‌اند و یکی از مستحکم‌ترین خطوط دفاعی لیگ را دارد. البته یکی از این گل‌ها را از تراکتور در بازی رفت دریافت کرده است.
مسابقه رفت دو تیم یک بر صفر به سود تراکتور به پایان رسید و آن زمان بردیف هدایت تراکتوری‌ها را در دست داشت و اکنون پرسپولیسی‌ها برای جبران آن شکست به تبریز می‌روند تا مقابل تیم خمز صف‌آرایی کنند. نتیجه این بازی به جز هواداران تراکتور برای دیگر مدعیان لیگ از جمله سپاهان و استقلال هم اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد. پرسپولیس امیدوار است با سه امتیاز از تبریز به تهران برگردد تا شاید دوباره به صدر جدول برسد اما کار راحتی مقابل تراکتور لالیگایی که هدایتش را پاکو خمز اسپانیایی برعهده‌ دارد آسان نیست. 
سپاهان اصفهان- هوادار تهران 
سپاهان اصفهان صدرنشین لیگ برتر است و اگر در این بازی خانگی پیروز شود همچنان صدرنشین باقی خواهد ماند اما در صورت از دست دادن امتیاز ممکن است پرسپولیس با تراکتور از زردپوشان اصفهانی سبقت بگیرد و به صدر برسد. ساکت الهامی سرمربی تیم هوادار تلاش می‌کند تا تیمش در نیمه بالایی جدول لیگ باقی بماند و در حال حاضر با ۲۵ امتیاز نهم است. سپاهان هفته گذشته دو امتیاز حساس مقابل آلومینیوم اراک از دست داد و هوادار هم در خانه از مس رفسنجان شکست خورد و هر دو تیم به دنبال امتیاز هستند البته توان سپاهان خیلی بیشتر از هوادار است و در بازی رفت هم سپاهان ۲ بر یک پیروز شد.
مس رفسنجان- صنعت نفت آبادان 
مس رفسنجان با دو برد متوالی در رده ششم جدول لیگ ایستاده جایگاهی مناسب برای این تیم صنعتی است که البته فصل آینده سرمربی جدید هدایتش را برعهده خواهد گرفت زیرا محمد ربیعی اعلام کرده در پایان فصل از این تیم جدا خواهد شد. صنعت نفت آبادان اما وضعیت خطرناکی در جدول لیگ دارد، طلایی‌پوشان آبادان فقط ۱۲ امتیاز دارند و در رده پانزدهم جدول لیگ ایستاده‌اند و اگر می‌خواهند به بقا امیدوار باشند باید در دیدارهای آینده خود برنده شوند. بازی رفت دو تیم برنده نداشت و با نتیجه مساوی به پایان رسید اما این مرتبه مساوی برای نفت آبادان به معنی نزدیک شدن به لیگ یک است بنابراین ممکن است این تیم تهاجمی‌تر از مس بازی کند اما شکست دادن مس رفسنجان کار دشواری است تیمی که ساختار دفاعی محکمی دارد.
پیکان تهران- ذوب‌آهن اصفهان 
پیکان ۴ هفته است که برد نداشته و با دو مساوی و دو باخت در رده سیزدهم جدول لیگ ایستاده و بیش از گذشته خطر سقوط به لیگ یک را احساس می‌کند. حریف اصفهانی آنها نیز هفته گذشته یک بازی ۶ امتیازی در قعر جدول را بردند تا با شکست دادن مس کرمان با ۲۳ امتیاز در رده دهم جدول بایستد. اما اگر امروز نتواند در تهران امتیاز بگیرد ممکن است تا رده سیزدهم سقوط کند و پیکان جانشین این تیم در رده دهم شود.
هر دو تیم در خط حمله مشکل گلزنی دارند. البته پیکان با ۱۰ گل زده ضعیف‌ترین خط حمله را دارد. بازی رفت دو تیم هم مساوی شد و شاید این مرتبه هم دو تیم از تقسیم امتیازها ناراضی نباشند. مجتبی حسینی سرمربی پیکان در دیدار امروز به دلیل حکم انضباطی محروم است و از روی سکوها نظاره‌گر بازی خواهد بود.
برنامه کامل دیدارهای هفته بیست و دوم لیگ برتر به این شرح است:
یکشنبه 14 اسفند 1401
*پیکان..................................................ذوب آهن(ساعت15:00)
*تراکتور..............................................پرسپولیس(ساعت16:00)
*مس رفسنجان....................صنعت نفت آبادان(ساعت17:00)
*سپاهان.......................................................هوادار(ساعت18:00)
دوشنبه 15 اسفند 1401
*مس کرمان.................................................فولاد(ساعت15:00)
*ملوان.........................................آلومینیوم اراک(ساعت15:00)
*استقلال...................................گل گهرسیرجان(ساعت1۶:۴۵)
*نفت مسجد سلیمان..............نساجی مازندران(ساعت18:00)