kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۱۲۴۷
تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۳
وزیر بهداشت در بازدید از طرح توسعه و تجهیز مرکز پزشکی هسته‌ای بوشهر:
وزیر بهداشت گفت: معتقدیم هر نقطه از کشور می‌تواند در یکی از بخش‌های سلامت ممتاز و سرآمد باشد و با ماموریت گرایی، به قطب تبدیل شود.
 
 
 
 
 
به گزارش وبدا، بهرام عین اللهی در حاشیه افتتاح دستگاه «پت سی بوشهر» اظهار داشت: یک سال پیش از مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای بوشهر بازدید کردیم که با علاقه و شوق فراوان درخصوص تشخیص سرطان در حیوانات کار می‌کردند؛‌ اما امروز بخش پیشرفته تشخیص و درمان سرطان در این مرکز در هزار متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد تومان افتتاح شد که با روش‌های جدید و بی‌نظیر در کشور و منطقه، می‌تواند خدمات گسترده‌ای ارائه کند.
عین اللهی افزود: با تلاش دانشمندان ایرانی و از جمله مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای بوشهر می‌توانیم حرف‌های تازه‌ای در تشخیص و درمان سرطان برای دنیا داشته باشیم. دستگاه «پت سی تی» با استفاده از رادیوداروهای جدید و تصویربرداری سه بعدی می‌تواند محل، وسعت و‌اندازه تومورهای سرطانی را مشخص کند و پس از آن برنامه درمانی برای بیماران آغاز شود.
وی خاطرنشان کرد: استفاده از رادیوداروها و روش‌های جدید برای تشخیص بدخیمی‌های پروستات، مغز استخوان و تومورهای مختلف کاربرد دارد. بوشهر به زودی به قطب تشخیص و درمان سرطان در کشور تبدیل می‌شود و معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت نیز از قطب‌های سلامت با توجه به ماموریت هر قطب، حمایت خواهد کرد.
وزیر بهداشت بیان داشت: بوشهر باتوجه به دانشمندان جوان، مؤمن و انقلابی، قطب تشخیص و درمان سرطان است و امیدواریم که نام این استان به عنوان یکی از مهم‌ترین نقاط تشخیص و درمان سرطان در دنیا، شناخته و پرآوازه شود؛ چرا که بوشهر می‌تواند قطب گردشگری سلامت در حوزه سرطان باشد و این افتخاری برای کشور است.
عین اللهی تاکید کرد: حمایت‌های وزارت بهداشت از این مرکز مهم و ارزشمند تحقیقاتی، ادامه خواهد داشت؛ چرا که مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای بوشهر باید در حوزه‌های آموزشی، درمانی و پژوهشی هم فعال شود و نیروهایی که تمایل به کار در حوزه تشخیص و درمان سرطان را دارند، در این مرکز آموزش‌های لازم را ببینند 
وی با اشاره به گسترش زیرساخت‌های حوزه سلامت در دولت سیزدهم، افزود: مجوز استخدام ۲۵ هزار نیرو در حوزه سلامت را اخذ کرده‌ایم که مناطق محروم، در اولویت قرار دارند.
نام:
ایمیل:
* نظر: