kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۱۱۶۴
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۱
 
 
 
نامه‌های اعتراضی باشگاه پرسپولیس به فدراسیون فوتبال
باشگاه پرسپولیس در دو نامه‌ جداگانه به رئیس‌فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نسبت به داوری‌ها و برنامه‌ریزی لیگ اعتراض کرد.
باشگاه پرسپولیس دیروز با ارسال نامه‌ای به مهدی تاج رئیس‌فدراسیون فوتبال، نسبت به قضاوت داوران در دیدارهای این تیم اعتراض کرد. باشگاه پرسپولیس در این نامه با اشاره به «اشتباهات متعدد داوران» در دیدارهای هفته‌های اخیر این تیم از رئیس‌فدراسیون فوتبال درخواست کرد به این موضوع برای هفته‌های پایانی لیگ برتر رسیدگی شود.
همچنین سرخ‌پوشان دیروز در نامه‌ای دیگر به سازمان لیگ، نسبت به برنامه‌ریزی مسابقات لیگ برتر در هفته‌های پیش‌رو اعتراض کردند. طبق برنامه اعلامی سازمان لیگ، باشگاه پرسپولیس در 4 هفته پیش‌رو باید در تمام هفته‌ها مسابقات خود را زودتر از تیم‌های استقلال و سپاهان برگزار کند که همین موضوع با اعتراض سرخ‌پوشان مواجه شده است.
مخالفت با سرپرست پیشنهادی برای تیم امید
محمدرضا ساکت عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال درخصوص دلیل صادرنشدن حکم حبیب کاشانی به عنوان سرپرست تیم ملی امید از طرف فدراسیون فوتبال، گفت: قبل از انتخاب سرمربی، نمی‌توانیم سرپرست انتخاب کنیم. چنین بحثی را به عنوان عضو هیئت‌رئیسه تأیید نمی‌کنم و آن را نشنیده‌ام. اخباری هم که شنیده‌ایم، غیر موثق است. بحث این است که سرپرستی به جز کاشانی را اعلام کردند در شرایطی که اگر قرار باشد او با تیم امید همکاری کند، به عنوان مدیر تیم مطرح است که وجودش خیلی هم کارساز است اما برای سرپرستی تیم یک نفر را مطرح کردند که قابل قبول نیست. ضمن اینکه این مسائل در دستور کار فدراسیون هم است.
پیروزی پرگل فوتسال ایران برابرعربستان در تورنمنت تایلند
تیم ملی فوتسال ایران در نخستین بازی خود در تورنمنت شش جانبه تایلند برابر عربستان به پیروزی پرگل و دو رقمی دست یافت.
تورنمنت شش جانبه و بین‌المللی فوتسال به میزبانی کشور تایلند از دیروز آغاز شد و تیم ملی فوتسال ایران موفق شد در نخستین بازی خود برابر تیم عربستان با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی دست یابد. ایران که با هدایت وحید شمسایی با حضور در این تورنمنت فرصتی برای محک زدن بازیکنان خود پس از نایب قهرمانی در جام ملت‌های آسیا به دست آورده است، در گام اول تیم عربستان که یکی از شگفتی‌سازان جام ملت‌ها با شکست ژاپن بود را به راحتی از پیش رو برداشت. حسین طیبی و حمزه کدخدایی (هر کدام سه گل)، سعید ممبینی، سعید احمدعباسی، مجتبی پارساپور، سالار آقاپور و مسلم اولادقباد برای ایران در این بازی گلزنی کردند. ایران در گروه دوم این تورنمنت با عربستان و مصر همگروه است و ظهر جمعه در دومین بازی به مصاف مصر خواهد رفت.
اولین پیروزی منصوریان با فولاد
آخرین دیدار از هفته بیست و یکم لیگ برتر دیروز بین دو تیم فولاد و ملوان در اهواز برگزار شد و منصوریان در اولین حضور روی نیمکت فولاد موفق شد، سه امتیاز بازی را به دست آورد. تا قبل از این بازی فولاد هر سه بازی اخیر خود در لیگ برتر را با جواد نکونام شکست خورده بود. تک گل این بازی را وحید حیدریه دردقیقه 92 به ثمر رساند. به این ترتیب علیرضا منصوریان در اولین تجربه مربیگری خود روی نیمکت فولاد، توانست پیروزی ارزشمندی را در دقایق تلف شده بازی در نیمه دوم به دست آورد.
پیگرد قضایی برای متخلفان انتخابات هیئت فوتبال فارس 
در پی انتشار فایل صوتی مکالمه یک نامزد انتخابات هیئت فوتبال فارس و رئیس‌سابق این هیئت در برنامه تلویزیونی «فوتبال برتر» دادستان عمومی و انقلاب شیراز از تشکیل پرونده قضایی در این خصوص خبر داد.
سید مصطفی بحرینی با بیان اینکه پس از انتشار این مکالمه صوتی دستورات لازم به ضابطین برای بررسی موضوع و گزارش به مرجع قضایی صادر شد، گفت: پس از دریافت گزارش پلیس اطلاعات و امنیت استان فارس پرونده قضایی برای متهمین تشکیل شد. این مقام قضایی استان فارس همچنین از ارجاع پرونده به شعبه ویژه دادسرای عمومی و انقلاب شیراز خبر داد و افزود: تحقیقات قضایی و بررسی ابعاد این فساد مالی با نظارت احدی از معاونین دادستان آغاز شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: