kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۱۰۲۹
تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۹
نگاهی به دیروزنامه‌های زنجیره‌ای

عقده دیده شدن کار دست مدعیان اصلاحات داد!

 
 
 
 
سرویس سیاسی- 
شبکه شرق (سایت روزنامه شرق) روز یکشنبه ۷ اسفندماه جاری در مصاحبه‌ای غیرحرفه‌ای با «محمدتقی فاضل میبدی» فعال سیاسی اصلاح‌طلب به ماجرای «مسمومیت دانش‌آموزان» در قم و بروجرد پرداخت و با ادبیاتی جهت‌دار و شیطنت‌آمیز به نقل از وی نوشت: پشت این ماجرا «یک جریان مذهبی و ضد مدرنیته است.»
بااینکه فاضل میبدی دیروز دوشنبه خبر منتسب به خود در مورد مسمومیت دانش‌آموزان را رد کرد و شرق هم درنهایت نوشت که «اظهارات فاضل میبدی بدون دخل و تصرف در شبکه شرق منتشر شده و صوت گفت‌وگو موجود است» اما طیف رادیکال اصلاحات و همچنین رسانه‌های ضدانقلاب و معاند فارسی‌زبان ازجمله صدای آمریکا، رادیو فردا، اینترنشنال، صدای آمریکا، العربیه و ایندیپندنت با تیترهایی نظیر آنکه «یک گروه مذهبی در قم و اصفهان عامل مسمومیت دختران است»، «فاضل‌میبدی یک جریان مذهبی را در مسمومیت سریالی دانش‌آموزان دختر مقصر دانست» و... به استقبال ادعاهای منتشرشده رفتند.
بااینکه مقامات و متصدیان حوزه قضایی و امنیتی کشور و همچنین مقامات وزارتخانه‌های بهداشت و آموزش‌وپرورش بر «عمدی» بودن مسمومیت‌ها صحه گذاشته و ضمن تأکید بر نامشخص بودن عوامل این توطئه‌ها اعلام کرده‌اند که پیگیر ماجرا هستند اما برخی برای مقاصد سیاسی و هجمه به جامعه مذهبی و اساساً وارونه‌نمایی و بحران‌‌‌سازی در کشور به‌راحتی مدعی می‌شوند که پشت این ماجرا «یک جریان مذهبی و ضد مدرنیته است»
حامیان اراذل اجاره‌ای اغتشاشات اخیر در داخل و خارج که بصیرت ملت ایران، نقشه‌های آنان را نقش بر آب کرده بود، از هیچ فرصتی برای هجمه و خدشه وارد آوردن بر گفتمان دینی و جامعه مذهبی ایران دریغ نمی‌کنند این در حالی است ماه پشت امر نمی‌ماند و حقیقت آشکار خواهد شد.
 گفتنی است روزنامه‌های زنجیره‌ای و به‌ویژه شرق پیش ‌از این و در جریان اغتشاشات اخیر، التهاب‌آفرینی را در دستور کار خود قرار داده و هرروز با تیترهایی جهت‌دار از آشوبگران حمایت می‌کردند.
این حمایت‌ها و همسویی با رسانه‌های ضدانقلاب بعدها برای افکار عمومی شفاف‌تر شد. هرچند در همان مقطع بر اساس بیانیه تبیینی مشترک وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه که هفته اول آبان ماه امسال پیرامون حوادث اخیر در کشور منتشر شد، برخی خبرنگاران شاغل در رسانه‌های زنجیره‌ای مانند «ن.ح» خبرنگار روزنامه شرق در دوره‌هایی که با عنوان «جنگ ترکیبی و براندازی نرم» توسط سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) برگزارشده بود، شرکت کرده بودند.
همین شبکه شرق در جریان اغتشاشات اخیر در کشور با انتشار عکس یکی از بیماران اهداکننده اعضا در بیمارستان امام خمینی(ره) که پرسنل بیمارستان او را با گل بدرقه می‌کردند، تیتر زد «وداع پرسنل بیمارستان کسری با پیکر مهسا امینی»!
روزنامه اصلاح‌طلب: ایران تهدید هسته‌ای برای جهان بود!
برجام آن را به فرصت تبدیل کرد
روزنامه اعتماد روز گذشته در مطلبی نوشت:« فعاليت هسته‌اي ايران در مختصري كه گفته شد اعم از غني‌سازي بوده در حالي كه امروز غني‌سازي وجه غالب فعاليت هسته‌اي جمهوري اسلامي ايران قرار گرفته و اين‌گونه تمام اقدام‌هاي علمي و تحقيقاتي هسته‌اي تحت‌الشعاع آن قرار دارد.... به همين دليل نه تنها در نظام بين‌الملل موجب بروز حساسيت‌هاي فراوان شده، بلكه در فضاي داخلي هم مناقشات گوناگون و فزاينده‌اي را دامن زده است.توافق بين‌المللي بسيار مهم غيرمعاهده‌اي برجام به عنوان نتيجه را به سامان رساند و اين تهديد را براي جامعه بين‌المللي مرتفع و آن را به فرصتي مغتنم براي جهان و تمام اطراف آن تبديل كرد.»
گفتنی است این روزنامه اصلاح‌طلب در حالی خواسته با طرح این ادعای وقیحانه که اتفاقا تایید‌کننده اتهامات بی‌اساس غربی‌ها علیه پرونده هسته‌ای ایران است، برای توافق شکست خورده و بی‌حاصل برجام دستاورد بسازد که پس از این توافق نه تنها تهدیدات امنیتی غرب با برجام کاسته نشد بلکه تشدید جنگ نیابتی با داعش، متهم کردن ایران به تروریسم و تهدید امنیتی و اجرای تحریم‌های جدید با همین برچسب، افزایش فشارها برای مجبور کردن ایران به برجام دو و سه با موضوع خلع قدرت نظامی و واگذاری نفوذ منطقه‌ای، انجام اقدامات خرابکارانه و.. از جمله آورده‌های ریل‌گذاری برجام است که در ادامه با توجه به انفعال دولت غربگرا، به ضربات امنیتی نظیر آشوب آبان ۹۸ و ترور شهید سلیمانی ختم شد.