kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۹۳۶۷
تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۴
 
 
 
رئیس‌سازمان وظیفه عمومی فراجا ضوابط و مقررات مهلت مشمولان دانش‌آموز برای تعیین تکلیف وضعیت خدمت سربازی را تشریح کرد.
براساس گزارش سایت پلیس، سردار تقی مهری درخصوص مهلت دانش‌آموزان برای تعیین تکلیف وضعیت خدمت سربازی گفت: دانش‌آموزانی که قبل از ورود به سن مشمولیت موفق به اخذ مدرک دیپلم (پایه دوازدهم) می‌شوند از تاریخ ورود به سن مشمولیت یک سال مهلت معرفی دارند و در صورت قبولی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی می‌توانند از معافیت تحصیلی برخوردار شوند.به عنوان مثال، مشمول متولد ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۳ که در سال۱۴۰۰ موفق به اخذ مدرک دیپلم شده با ورود به سن مشمولیت یعنی از تاریخ یکم اردیبهشت ۱۴۰۱ به مدت یک سال (تا تاریخ یکم اردیبهشت ۱۴۰۲) مهلت دارد تا وضعیت خدمتی خود را از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس +۱۰ تعیین تکلیف کند. دانش‌آموزانی که قبل از ورود به سن مشمولیت انصراف، ترک و یا اخراج از تحصیل داشته‌اند از تاریخ ورود به سن مشمولیت (۱۸ سالگی تمام) ۶ ماه مهلت دارند تا وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند.
مهری در مورد مهلت معرفی دانش‌آموزانی که وارد سن مشمولیت شده‌اند، افزود: مشمولانی که در سن مشمولیت (۱۸ سال تمام) در مقطع دیپلم فارغ‌التحصیل، انصراف، اخراج و یا ترک تحصیل داشته‌اند از تاریخ فراغت، انصراف و... حداکثر یک سال مهلت دارند تا با همراه داشتن برگ اعلام وضعیت تحصیلی برای تعیین تکلیف خدمتی خود از طریق یکی از دفاتر پلیس +۱۰ اقدام کنند.
وی تاکید کرد: مشمولانی که در ماه‌های خرداد تا شهریور سن مشمولیت موفق به اخذ مدرک دیپلم شده‌اند تا پایان شهریور ماه سال بعد مهلت معرفی دارند. به عنوان مثال مشمول متولد ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۸۳ که در تاریخ یکم خرداد ماه ۱۴۰۱ در مقطع دیپلم فارغ‌التحصیل شده است تا۳۱ شهریورماه ۱۴۰۲مهلت تعیین تکلیف دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر: