kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۵۳۳۷
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۸
 
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت جزئیات برنامه‌های مکمل‌یاری برای گروه‌های سنی مختلف را تشریح کرد.
حسین فرشیدی درباره مکمل‌یاری‌هایی که توسط وزارت بهداشت انجام می‌شود، به ایسنا گفت: برخی بسته‌های مکمل‌یاری مانند قرص آهن یا بسته‌های تغذیه‌ای توسط شبکه بهداشتی و با اعلام این مراکز در اختیار افراد مشمول قرار می‌گیرد. برخی دیگر هم با هماهنگی وزارت رفاه و کمیته امداد در اختیار مشمولین قرار می‌گیرد.
فرشیدی افزود: تاکید ویژه ما گنجاندن خانم‌های باردار به‌ویژه خانم‌های باردار ساکن مناطق محروم برای مکمل‌یاری قرص آهن و اسید فولیک است.
وی با اشاره به اینکه برنامه مکمل یاری برای سالمندان ۶۰ سال به بالا هم انجام می‌شود، توضیح داد: سالمندان با انجام آزمایشات خطرسنجی توسط رابط بهداشتی، در صورتی که نیاز به دریافت مکمل داشته باشند بر اساس معیار و ضریبی که می‌گیرند در بسته خدمتی خاص خود قرار می‌گیرند. معمولا در سنین بالا کلسیم و ویتامین D به افراد سالمند ارائه می‌شود.
معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره وضعیت مکمل‌یاری در مدارس نیز بیان داشت: مشکل خاصی در این زمینه نداریم. در مدارس تنها ‌اندکی نگران نحوه استفاده داروها هستیم و اینکه دانش‌آموزان آموزش به درستی برای مصرف مکمل بگیرند که این هم کار مشترکی بین دفتر سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت با وزارت آموزش و پرورش است که در حال انجام است تا مکمل‌ها پس از تحویل به دانش‌آموز به درستی مصرف شوند.
فرشیدی درخصوص مکمل‌هایی که در مدارس به دانش‌آموزان ارائه می‌شود، گفت: قرص آهن+اسیدفولیک یکی از مکمل‌هایی است که ارائه می‌شود؛ زیرا از شایع‌ترین مشکلاتی که نوجوانان ما دارند بحث کم خونی است و این مکمل می‌تواند بخش قابل توجهی از این مشکل را برطرف کند. البته اگر کم خونی درمان نشود می‌تواند مشکلات بسیار زیادی حتی در بحث یادگیری و سلامت دانش‌آموزان ایجاد کند که طرح مکمل‌یاری در مدارس با هدف کاهش این قبیل مشکلات اجرا می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: